Լենա Ռաֆայելի Նազարյան
2007թ. ավարտել է ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետը, միաժամանակ՝ Ժուռնալիստիկայի հայկական դպրոցի մեկամյա դասընթացը: 2014թ.՝ Ժամանակակից արվեստի ինստիտուտը: Լրագրող:
2005-2009թթ. եղել է «Հետք» շաբաթաթերթի լրագրող: 2008-2009թթ.՝ «Ռեգիոն» հետազոտական կենտրոնի լրագրող: 2009-2015թթ.՝ «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հկ ընտրական ծրագրերի համակարգող: 2015-2016թթ.՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի «Պատասխանատու հանքարդյունաբերության կենտրոն»-ի շրջակա միջավայրի մոնիտորինգի ծրագրի համակարգող:
2008-2009թթ. «Եվրոպական կամավորական ծառայության» շրջանակում կամավոր է եղել Ռումինիայում:
2013-2015թթ. եղել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» հանրային-քաղաքական միավորման կառավարման խորհրդի անդամ: 2015թ. ընտրվել է Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչության փոխնախագահ: 2016թ.՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ:
2017-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Ելք» կուսակցությունների դաշինք): ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 18.05.2017-12.09.2018թթ.՝ «Ելք» խմբակցության անդամ, 12.09.2018-14.01.2019թթ.՝ «Ելք» խմբակցության ղեկավար:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 2 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ: 29.12.2020-02.08.2021թթ.՝ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Born March 9, 1983 in Yerevan.
2007 - Graduated from the Faculty of Journalism of the YSU (Yerevan State University), simultaneously a one-year course at the Armenian School of Journalism.
2014 - Graduated from the Institute of Modern Art. Journalist.
2005 - 2009 - Journalist of the weekly “Hetq” (Track).
2008 - 2009 - Journalist of the research center “Region.”
2009 - 2015 - Coordinator of election programs of the NGO “Transparency International Anticorruption Center.”
2015 - 2016 - Coordinator of the AUA (American University of Armenia) Center for Responsible Mining’s Independent Environmental Monitoring of Mining Communities Project.
2008 - 2009 - “European Volunteer Service” in Romania, volunteer
2013 - 2015 - Member of the Management Council of the socio-political association “Civil Contract.”
2015 - Elected deputy chair of the Board of the “Civil Contract” party.
Since 2016 - Member of the Board of the “Civil Contract” party.
2017 - 2019 - Member of the National Assembly (“Way Out” alliance of parties). Member of the Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment of the National Assembly.
May 18. 2017 - September 12. 2018 - Member of the “Way Out” faction.
September 12. 2018 - January 14. 2019 - Head of the “Way Out” faction.
2019 - 2021 - Member of the National Assembly (territorial electoral list of the electoral district #2 of the “My Step” alliance of parties). Vice President of the National Assembly of the Republic of Armenia.
December 29, 2020 - August 02, 2021 - Member of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.