Ծնվել է 1993թ. մարտի 30-ին Երեւանում:
2013թ. ավարտել է Երեւանի պետական լեզվաբանական համալսարանի լեզվաբանության եւ միջմշակութային հաղորդակցության ֆակուլտետը:
2015թ.՝ Եվրոպայի քոլեջը (Լեհաստան): Եվրոպագիտության մագիստրոս:
2015-2016թթ. աշխատել է «Սիներջի» կազմակերպության բիզնեսի զարգացման բաժնի շուկայագետ: 2016-2017թթ.՝ «Բիգբեկ» կազմակերպության ծրագրերի ղեկավար: 2017թ. եղել է ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) դիտորդական առաքելության լրատվության փորձագետի օգնական, մասնակցել է խորհրդարանական ընտրությունների մշտադիտարկմանը: 2017-2018թթ.՝ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հկ լրատվության փորձագետ եւ մշտադիտարկման մասնագետ: 2018-2019թթ.՝ «Ուրբանլաբ» սոցիալ-մշակութային հիմնադրամի հանրային կապերի պատասխանատու: 2018թ. նոյեմբեր-դեկտեմբեր՝ ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պայմանագրային աշխատող: 2018թ. սեպտեմբեր-2019թ. հունվար՝ Երեւանի ավագանու անդամ («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք):
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Родилась 30 марта 1993 года в Ереване.
В 2013 году окончила факультет лингвистики и межкультурной коммуникации Ереванского государственного лингвистического университета.
В 2015г. – колледж Европы (Польша). Магистр европоведения.
2015-2016гг. - маркетолог отдела развития бизнеса организации “Синерджи”.2016-2017гг. – руководитель программ организации “Бигбек”.
В 2017г. – помощник эксперта по информации дипломатической миссии Бюро по демократическим институтам и правам человека БДИПЧ / ОБСЕ, участвовала в мониторинге парламентских выборов.
2017-2018гг. - эксперт в области информации и специалист по мониторингу общественной организации “Объединение информированных граждан”.
2018-2019гг. – ответственная по связям с общественностью социально-культурного фонда “Урбанлаб”. Ноябрь-декабрь 2018г. – работник по договору отдела информации и по связям с общественностью Комитета кадастра недвижимого имущества РА.
Сентябрь 2018г. – январь 2019г. – член муниципального совета Еревана (блок партий “Мой шаг”).
2019-2021гг. – депутат НС (общегосударственный избирательный список блока партий “Мой шаг”). Член Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции. Член фракции “Мой шаг”.