Լիլիթ Սասունի Ստեփանյան
2002թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետը: 2004թ.՝ նույն ֆակուլտետի քաղաքագիտություն բաժնի մագիստրատուրան: Քաղաքագիտության մագիստրոս: 2011-2015թթ. եղել է նույն ֆակուլտետի հայցորդ: Քաղաքական գիտությունների թեկնածու:
Մասնակցել է «Եվրոպական իրավունք» (2016թ., Օութսենհաուզեն համալսարան, Գերմանիա) դասընթացին, «Սիվիտաս-Հայաստան», «Ապագան քոնն է», «Մարդը կարիքի մեջ է» «Հույսի կամուրջ», «Կրթություն առանց սահմանների» հկ-ների եւ UNDP, USAID կազմակերպությունների հայաստանյան գրասենյակների իրականացրած ծրագրերին:
2002-2003թթ. եղել է Հրազդանի քաղաքապետարանի կադաստրի բաժնի մասնագետ: 2007-2010թթ.՝ ԿԳ նախարարության կրթության ազգային ինստիտուտի (ԿԱԻ) Կոտայքի մասնաճյուղի պատմության եւ հասարակագիտության մասնագետ: 2013-2014թթ.՝ Հրազդանի թիվ 13 ավագ դպրոցի հասարակագիտության ուսուցիչ: 2010-2017թթ.՝ ԿԱԻ Կոտայքի մասնաճյուղի գլխավոր մասնագետ: 2017-2018թթ.՝ ԱԺ պատգամավորի օգնական, «ՀԱՊԿ եւ Եվրազես» համալսարանի դասախոս: 2017թ. հոկտեմբեր-2018թ. հուլիս՝ ԿԱԻ Կոտայքի մասնաճյուղի տնօրեն: 10.07.2018-21.11.2018թթ.՝ Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար: 14.11.2018-14.01.2019թթ.՝ Կոտայքի մարզպետարանի կրթության, մշակույթի եւ սպորտի վարչության պետի պաշտոնակատար:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 10 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Born March 24, 1981 in Hrazdan.
2004 - Master’s Degree of the department of political science of the same Faculty. Master of Political Science.
2011 - 2015 - Applicant of the same Faculty. Candidate of Political Sciences.
2016 - Participated in the training courses “European Law” (University in Germany). Participated in the programs implemented by the NGOs “Armenian CIVITAS,” “The Future is Yours,” “Man in Need,” “Bridge of Hope,” “Education without Borders” and the programs implemented by the Armenian offices of the UNDP and USAID organizations.
2002 - 2003 - Specialist of the Division of Cadastre of Hrazdan Municipality.
2007 - 2010 - Specialist of history and social studies of the Kotayk Branch of the National Institute of Education (NIE) of the Ministry of Education and Science.
2013 - 2014 - Teacher of social studies at the Hrazdan High School #13.
2010 - 2017 - Chief Specialist of the Kotayk Branch of the National Institute of Education (NIE).
2017 - 2018 - Assistant to an MP of the National Assembly, Lecturer at the University “CSTO and Eurozes.”
October 2017 - July 2018 - Director of the Kotayk Branch of the National Institute of Education (NIE).
July 10. 2018 - November 21. 2018 - Acting Head of Hrazdan Municipality of Kotayk province.
November 14. 2018 - January 14. 2019 - Acting Head of the Department of Education, Culture and Sport of the province administration of Kotayk.
2019 - 2021- Member of the National Assembly (territorial electoral list of the electoral district #10 of the “My Step” alliance of parties). Member of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.