Ծնվել է 1960թ. փետրվարի 9-ին Սյունիքի մարզի Այգեձոր գյուղում:
1987թ.՝ Մոսկվայի Բաումանի անվան բարձրագույն տեխնիկական համալսարանի ասպիրանտուրան: Տեխնիկակական գիտությունների թեկնածու:
1982-1983թթ. եղել է Երեւանի փոքր հզորությամբ էլեկտրաշարժիչների գիտահետազոտական ինստիտուտի գիտաշխատող: 1988-1991թթ.՝ ՀՀ ԳԱԱ մեխանիկայի ինստիտուտի կրտսեր գիտաշխատող:
Մասնակցել է Երասխավանի ինքնապաշտպանական մարտերին, եղել է Սուրենավանի կամավորական ջոկատի հրամանատար:
1996թ. եղել է ՀՅԴ Գերագույն մարմնի նախագահ: 1998թ. հեռացվել է ՀՅԴ շարքերից:
2015-2024թթ. դեկտեմբեր՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ, որից 2016-2024թթ.՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ:
1990-1995թթ.՝ Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: ԳԽ կրթության, գիտության, լեզվի եւ մշակույթի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» (ՀՀԴ) խմբակցության քարտուղար:
2018-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 1 ընտրատարածք, «Ելք» կուսակցությունների դաշինք): ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Ելք» խմբակցության անդամ:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 5 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): 06.02.2019-11.02.2019թթ.՝ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.02.2019-02.08.2021թթ.՝ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Родился 9 февраля 1960г. в селе Айгедзор Сюникской области.
1987г. – окончил аспирантуру Московского высшего технического университета им. Баумана. Кандидат технических наук.
1982-1983гг. – научный сотрудник Ереванского научно-исследовательского института электродвигателей малой мощности.
1988-1991гг. – младший научный сотрудник Института механики НАН РА.
Участвовал в боях по самообороне Ерасхавана, командир отряда добровольцев Суренавана.
1996г. - Председатель Верховного Органа АРФД. В 1998г. исключен из рядов АРФД.
2015г.-декабрь 2024г. - член партии "Гражданский договор", с 2016-2024гг. - член Правления партии “Гражданский договор”.
1990-1995гг. – депутат Верховного Совета. Член Постоянной комиссии ВС по вопросам образования, науки, языка и культуры. Секретарь фракции “Армянская Республиканская Федерация Дашнакцутюн” (АРФД).
2018 – 2019гг. депутат НС (избирательный округ N1, блок партий “Елк”). Член Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам. Член фракции “Елк”.
2019-2021гг. – депутат НС (блок партий “Мой шаг”, территориальный избирательный список избирательного округа N5). 06.02.2019-11.02.2019гг. - член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам. 11.02.2019-02.08.2021гг. –заместитель Председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам. Член фракции “Мой шаг”.
20 июня 2021г. избран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку партии “Гражданский договор”.