Ծնվել է 1960թ. փետրվարի 9-ին Սյունիքի մարզի Այգեձոր գյուղում:
1987թ.՝ Մոսկվայի Բաումանի անվան բարձրագույն տեխնիկական համալսարանի ասպիրանտուրան: Տեխնիկակական գիտությունների թեկնածու:
1982-1983թթ. եղել է Երեւանի փոքր հզորությամբ էլեկտրաշարժիչների գիտահետազոտական ինստիտուտի գիտաշխատող: 1988-1991թթ.՝ ՀՀ ԳԱԱ մեխանիկայի ինստիտուտի կրտսեր գիտաշխատող:
Մասնակցել է Երասխավանի ինքնապաշտպանական մարտերին, եղել է Սուրենավանի կամավորական ջոկատի հրամանատար:
1996թ. եղել է ՀՅԴ Գերագույն մարմնի նախագահ: 1998թ. հեռացվել է ՀՅԴ շարքերից:
2015-2024թթ. դեկտեմբեր՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ, որից 2016-2024թթ.՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ:
1990-1995թթ.՝ Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: ԳԽ կրթության, գիտության, լեզվի եւ մշակույթի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» (ՀՀԴ) խմբակցության քարտուղար:
2018-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 1 ընտրատարածք, «Ելք» կուսակցությունների դաշինք): ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Ելք» խմբակցության անդամ:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 5 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): 06.02.2019-11.02.2019թթ.՝ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.02.2019-02.08.2021թթ.՝ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Born February 9, 1960 in Aygedzor village of Syunik province.
1987 - Postgraduate student at Bauman Moscow State Technical University (BMSTU). Candidate of technical sciences.
1982 - 1983 - Scientific Researcher at the Yerevan Scientific Research Institute of Energy.
1988 - 1991 - Junior Scientific Researcher at the Institute of Mechanics of NAS (National Academy of Sciences) of the Republic of Armenia. Participated in the battles for Yeraskhavan self-defense, Commander of the Surenavan volunteer squad.
1996 - Chairman of the ARF Supreme Body.
1998 - Removed from the ARF.
2015 - 2024 - December; Member of the “Civil Contract” party.
2016 - 2024 - Member of the Department of the “Civil Contract” party.
1990 - 1995 - Deputy of the Supreme Council. Member of the Standing Committee on Education, Science, Language and Culture of the SC. Secretary of the “Armenian Revolutionary Federation” Dashnaktsutyun (ARF) faction.
2018 - 2019 - Elected Member of the National Assembly (electoral district #1, “Way Out” alliance of political parties).
Member of the Standing Committee on Health Care and Social Affairs of the National Assembly.
Member of the “Way Out” faction.
2019 - 2021- Member of the National Assembly (territorial electoral list of the electoral district #5 of the “My Step” alliance of parties).
February 6, 2019 - February 11, 2019 - Member of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly. February 11, 2019 - August 2, 2021 - Deputy Chair of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.