12.08.2021 - 29.11.2024
1996թ. ավարտել է ՀՀ առողջապահության նախարարության բժիշկների կատարելագործման ազգային ինստիտուտի բժշկական քոլեջը, 2002թ.՝ Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի մանկաբուժության ֆակուլտետը. մանկաբույժ (բակալավր): 2004թ.՝ նույն համալսարանի կլինիկական օրդինատուրան: Առողջապահության կառավարման մագիստրոս: 2007թ.՝ նույն համալսարանի ասպիրանտուրան՝ հանրային առողջություն եւ առողջապահության կառավարում մասնագիտությամբ, 2012թ.՝ օրդինատուրան՝ «պրոկտոլոգիա» մասնագիտությամբ: Բժշկական գիտությունների թեկնածու:
Անցել է վերապատրաստման մի շարք դասընթացներ՝ «Շահերի պաշտպանություն, կոալիցիայի կառուցում, ցանցի ստեղծում» (2003թ.), «Ծրագրերի մոնիտորինգ եւ գնահատում» (2004թ.), «ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի կանխարգելում եւ անվտանգ պայքարի ձեւավորում» (2005թ.), «Էնդոսկոպիա» (2007թ. եւ 2012թ.):
2007-2010թթ. աշխատել է «ԲԲՋ» բժշկական կենտրոնի բժիշկ-էնդոսկոպիստ:
2004-2013թթ.՝ Երեւանի պետական բշկական համալսարանի հանրային առողջության եւ առողջապահության կառավարման ամբիոնի ավագ դասախոս: 2007-2014թթ.՝ «Մեծամորի հիվանդանոց» ՊՓԲԸ, 2014-2017թթ.՝ «ՍլավՄեդ» բժշկական եւ 2010-2018թթ.՝ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնների բժիշկ-էնդոսկոպիստ:
1999թ. եղել է «Առողջ ապրելակերպ» ծրագրի քարոզարշավի դասավանդող: 2003-2004թթ.՝ «Պասիվ ծխողների շահերի պաշտպանություն» ծրագրի ղեկավար:
2003թ.՝ «Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնող խմբի անդամ: 2004 թվականից «Ադամ» երիտասարդական-առողջապահական ՀԿ նախագահն է: 2004թ. եղել է «ՀԿ-ների նորմերի կոդեքսի մշակման» աշխատանքային խմբի անդամ: 2007թ.՝ «Առաջնային բուժօգնության եւ ընտանեկան բժշկության ախտորոշումներին համապատասխան` իրավիճակների ժամանակ նշանակումների, ընտրված ստանդարտ բուժման համար օգտագործվող հիմնական դեղորայքի ուղեցույցի հասանելիության եւ առաջնային բուժօգնության հիմնարկներում եւ դեղատներում դեղերի գների հետազոտություն» ծրագրի ղեկավար:
2018-2019թթ. եղել է Երեւանի ավագանու անդամ («Իմ քայլը» դաշինք):
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
Եվրոպական պառլամենտական ֆորումի (EPF) հայաստանյան պատվիրակության ղեկավարն է:
2016 թվականից Եվրոպական ուռուցքաբանների միավորման (ESMO) անդամ է, 2018 թվականից՝ Քաղցկեղի վերահսկման միջազգային միավորման (UICC) անդամ:

Родился 18 апреля 1979 года в Ереване.
В 1996г. окончил медицинский колледж  Национального института усовершенствования врачей Министерства здравоохранения РА, в 2002г. – педиатрический факультет Ереванского государственного медицинского университета. Педиатр (бакалавр). В 2004 г. – клиническую ординатуру и в 2007г. – аспирантуру того же университета по специальности “ Общественное здоровье и управление здравоохранением” (магистр), в 2012 г. – ординатуру по специальности “проктология” (магистр). Кандидат медицинских наук.
Прошел ряд курсов по переподготовке – “Защита интересов, формирование коалиции, создание сети” (2003г.), “Мониторинг и оценка программ” (2004г.), “Профилактика и организация безопасной борьбы с ВИЧ/СПИДом”(2005г.), “Эндоскопия” (2007г. и 2012г.).
2008-2010гг. – врач-эндоскопист в медицинском центре “BBJ” .
2004-2007гг. и 2008-2013гг. – преподаватель кафедры “Общественное здоровье и управление здравоохранением” Ереванского  государственного медицинского университета.
2008-2014гг. – врач-эндоскопист ГЗАО “Мецаморская больница”, 2014-2017гг. -  медицинского центра “СлавМед”, 2010-2018гг. – медицинского центра “Эребуни”.
2003-2004гг. – руководитель программы “Защита интересов пассивных курильщиков”.
2003г. – член инициативной группы “Во имя развития науки”. С 2004 года является председателем молодежно-здравоохранительной ОО “Адам”. 2004г. – член рабочей группы “Разработка кодекса норм ОО”.
2007г. – руководитель проекта "Доступность стандартов лечения основных лекарственных препаратов среди врачей общей практики; оценка цен этих препаратов в центрах заведений первичного медицинского звена", Центр по исследованию и разработке услуг здоровья. Американский университет Армении.
23 сентября 2018 года избран членом муниципального совета Еревана (блок “Мой шаг”).
2019-2021гг. – депутат НС (общегосударственный избирательный список блока партий “Мой шаг”). 18.01.2019-02.08.2021гг. - Председатель Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам. Член фракции “Мой шаг”.
20 июня 2021г. избран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку партии “Гражданский договор.