«ՀՐԱՊԱՐԱԿԱՅԻՆ ՍԱԿԱՐԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված  1. «Հրապարակային սակարկությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2003 թվականի հոկտեմբերի 8-ի ՀՕ-15-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասում «պետք է կատարվի զանգվածային լրատվության միջոցով կամ էլեկտրոնային միջոցների օգտագործմամբ» բառերը փոխարինել «հրապարակվում է զանգվածային լրատվության միջոցով եւ http://www.azdarar.am հասցեում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 21-րդ հոդվածի 1-ին մասը «ծանուցում» բառից հետո լրացնել «այդ թվում` http://www.azdarar.am հասցեում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 31-րդ հոդվածի 3-րդ մասում`
1) երկրորդ պարբերության առաջին նախադասությունը «մրցույթով ընտրված լրատվամիջոցով» բառերից հետո լրացնել «եւ http://www.azdarar.am հասցեում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում» բառերով.
2) երրորդ պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Պարտադիր հրապարակման ենթակա գույքի տեսակների ցանկը սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը: Սահմանված ցանկում չներառված եւ աճուրդի ներկայացված գույքի տեսակների ցանկը հրապարակվում է առնվազն հարկադիր կատարման վայրում ցանկը փակցնելու միջոցով, ինչպես նաեւ http://www.azdarar.am հասցեում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում տեղադրելու միջոցով, իսկ Երեւան քաղաքում իրականացվող աճուրդների դեպքում` նաեւ հարկադիր կատարման ծառայության ինտերնետային կայքում ցանկը տեղադրելու միջոցով:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ПУБЛИЧНЫХ ТОРГАХ"
Статья 1. В части 2 статьи 5 Закона Республики Армения "О публичных торгах" от 8 октября 2003 года ЗР – 15– Н (далее – Закон) слова "должно производиться через средство массовой информации или с использованием электронных средств" заменить словами "публикуется в средствах массовой информации и на Официальном интернет-сайте публичных уведомлений Республики Армения по адресу http://www.azdarar.am".
Статья 2. Часть 1 статьи 21 Закона после слов "о проведении конкурса" дополнить словами ", в том числе через Официальный интернет-сайт  публичных уведомлений Республики Армения по адресу http://www.azdarar.am," .
Статья 3. В части 3 статьи 31 Закона:
1) первое предложение абзаца второго после слов "в конкурсном порядке" дополнить словами ", и на Официальном интернет-сайте публичных уведомлений Республики Армения по адресу http://www.azdarar.am";
2) абзац третий изложить в следующей редакции:
Перечень видов имущества, подлежащих обязательному опубликованию, устанавливается Правительством Республики Армения. Перечень не включенных в установленный перечень и выставленных на аукцион видов имущества публикуется как минимум путем вывешивания перечня по месту обеспечения принудительного исполнения, а также путем размещения на Официальном интернет-сайте публичных уведомлений Республики Армения по адресу http://www.azdarar.am, а в случае аукционов, проводимых в городе Ереван, также путем размещения перечня на интернет-сайте Службы принудительного исполнения.".