«ՀՐԱՊԱՐԱԿԱՅԻՆ ՍԱԿԱՐԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հրապարակային սակարկությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2003 թվականի  հոկտեմբերի 8-ի ՀՕ-15-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 2-րդ հոդվածը 15-րդ պարբերությունից հետո լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով.
«վարկերի ապահովման միջոց (հիպոտեկի առարկա) հանդիսացող եւ իրացման ենթակա անշարժ գույքերի վերաբերյալ ինտերնետային կայք՝ Կենտրոնական բանկի խորհրդի որոշմամբ սահմանված վարկերի ապահովման միջոց (հիպոտեկի առարկա) հանդիսացող եւ իրացման ենթակա անշարժ գույքերի վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվություն պարունակող ինտերնետային կայք:»:
Հոդված 2. Օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի առաջին պարբերությունը «ինտերնետային կայքում» բառերից հետո լրացնել «, բացառությամբ ֆինանսական կազմակերպությունների տրամադրած վարկերի ապահովման միջոց (հիպոտեկի առարկա) հանդիսացող եւ իրացման ենթակա անշարժ գույքի աճուրդի մասին հրապարակային ծանուցումների, որոնք էլեկտրոնային միջոցներով հրապարակված են համարվում, եթե տեղադրված են վարկերի ապահովման միջոց (հիպոտեկի առարկա) հանդիսացող եւ իրացման ենթակա անշարժ գույքերի վերաբերյալ ինտերնետային կայքում» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ПУБЛИЧНЫХ ТОРГАХ"
Статья 1. Статью 2 Закона Республики Армения "О публичных торгах"  от 8 октября 2003 года ЗР – 15 – Н (далее – Закон)  после 15 абзаца дополнить новым абзацем следующего содержания:
"интернет-сайт о недвижимом имуществе, являющемся средством обеспечения кредита (предметом ипотеки) и подлежащем реализации, - интернет-сайт, содержащий полную информацию о недвижимом имуществе, которое является средством обеспечения установленных решением Совета Центрального банка кредитов (предметом ипотеки) и которое подлежит реализации.".
Статья 2. Абзац первый части 2 статьи 5 Закона после слов " azdarar.am" дополнить словами " , за исключением публичных уведомлений об аукционе недвижимого имущества, которое является средством обеспечения выданных финансовым организациям кредитов (предметом ипотеки) и которое подлежит реализации; уведомления считаются опубликованными через электронные средства, если они размещены на   интернет-сайте о недвижимом имуществе, которое является средством  обеспечения кредитов (предметом ипотеки) и подлежит реализации".