Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաuտանի Հանրապետության 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի oրենuգրքի (այսուհետ` Օրենսգիրք) 123.6-րդ հոդվածի վերնագրում եւ 1-ին մասում «ձյունագնաց» բառը փոխարինել «քվադրոցիկլ (մոտոամենագնաց), ձյունաճահճագնաց կամ ձյունագնաց» բառերով:
Հոդված 2. Օրենuգրքի 124.6-րդ հոդվածում`
1) 2-րդ եւ 3-րդ մասերը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«2. «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված պահանջները չկատարելը կամ խախտելը կամ ճանապարհային երթեւեկության կանոնները խախտելը, որի հետեւանքով առաջացած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետեւանքով անձի առողջությանը պատճառվել է թեթեւ վնաս`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի քսանիննապատիկի չափով:
3. Ճանապարհատրանսպորտային պատահարին առնչություն ունեցող վարորդի կողմից ճանապարհատրանսպորտային պատահարին առնչություն ունեցող վարորդի` օրենքով սահմանված պարտականությունները չկատարելը, եթե դա չի պարունակում հանցագործության հատկանիշներ`

Статья 1. В заголовке и части 1 статьи 123.6 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года (далее - Кодекс) слова "снегоходом" и "снегоходными" заменить соответственно словами "квадроциклом  (мотовездеходом),  снегоболотоходом или снегоходом" и " квадроциклом  (мотовездеходом),  снегоболотоходом или снегоходными".
Статья 2. В статье 124.6  Кодекса:
1) части 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Неисполнение или нарушение требований, установленных Законом Республики Армения "Об обеспечении безопасности дорожного движения", либо нарушение правил дорожного движения, вследствие чего возникло дорожно-транспортное происшествие, повлекшее за собой причинение  легкого вреда здоровью лица:
влечет назначение штрафа — в двадцатидевятикратном размере установленной минимальной заработной платы.
3. Неисполнение водителем-участником дорожно-транспортного происшествия обязанностей, установленных законом для  водителя-участника дорожно-транспортного происшествия, если оно не содержит признаков преступления:
влечет назначение штрафа — в двадцатипятикратном размере установленной минимальной заработной платы.";