«ՎԱՐՉԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԻՄՈՒՆՔՆԵՐԻ ԵՎ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՎԱՐՈՒՅԹԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Վարչարարության հիմունքների եւ վարչական վարույթի մասին» 2004 թվականի փետրվարի 18-ի ՀՕ-41-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 74-րդ հոդվածի 1-ին մասում`
1) «բ» կետի վերջում վերջակետը փոխարինել միջակետով.
2) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «գ» կետով.
«գ) այն դեպքերի, երբ բողոքարկվում է տրանսպորտային միջոցներ վարելու իրավունքը կասեցնելու կամ այդ իրավունքից զրկելու ձեւով վարչական տույժ նշանակելու վերաբերյալ վարչական ակտ:»:
Հոդված 2. Օրենքի 88-րդ հոդվածի 4-րդ մասից հանել «, ինչպես նաեւ ուժի մեջ մտնելը եւ անբողոքարկելի դառնալը» բառերը:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ ОСНОВАХ АДМИНИСТРИРОВАНИЯ И АДМИНИСТРАТИВНОМ ПРОИЗВОДСТВЕ”
Статья 1. В части 1 статьи 74 Закона Республики Армения “Об основах администрирования и административном производстве” от 18 февраля 2004 года ЗР-41-Н (далее – Закон):
1) в пункте “б” точку заменить точкой с запятой;
2) часть дополнить пунктом “в” следующего содержания:
“в) случаев, когда обжалуется административный акт о наложении административного взыскания в виде приостановления права управления транспортными средствами или лишения этого права.”.
Статья 2. В части 4 статьи 88 Закона слова “а также доказательства, подтверждающие, что он вступил в силу и стал необжалуемым,” заменить словами “подтверждающие доказательства”.