Հոդված 1. 2018 թվականի փետրվարի 9-ի Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) 234.11-րդ հոդվածի 1-ին մասում «Պատվիրատուի» բառը փոխարինել «Բացառությամբ «Գնումների մասին» օրենքով նախատեսված դեպքերի, պատվիրատուի» բառերով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 234.12-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 3-րդ մասով.
«3. Պատվիրատուի եւ գնահատող հանձնաժողովի գործողությունների (անգործության) եւ որոշումների բողոքարկման հետ կապված վեճերով դատարանի եզրափակիչ դատական ակտերի կատարումը սույն օրենսգրքի 370-րդ հոդվածի 5-րդ մասի եւ 394-րդ հոդվածի 6-րդ մասի հիմքով չի կարող կասեցվել:»:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 391-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 2.2-րդ մասով.
«2.2. Գնումների հետ կապված վեճերով կայացված վճիռների դեմ բերված բողոքների քննության արդյունքով վերաքննիչ դատարանի կայացրած որոշումների, բացառությամբ գործի վարույթը հաշտության համաձայնությամբ ավարտելու մասին, ինչպես նաեւ վերաքննիչ բողոքից հրաժարվելու հիմքով վերաքննիչ վարույթը կարճելու մասին որոշումների դեմ վճռաբեկ բողոք կարող է բերվել այդ ակտերի հրապարակման պահից տասնհինգօրյա ժամկետում:»:

Статья 1.   В части 1 статьи 234.11 Гражданского процессуального кодекса Республики Армения от 9 февраля 2018 года (далее - Кодекс) после слова “заказчика” дополнить словами “, за исключением случаев, предусмотренных Законом “О закупках”,”.
Статья 2. Статью 234.12 Кодекса дополнить частью 3 следующего содержания:
“3. Исполнение заключительных судебных актов суда по спорам, связанным с обжалованием действий (бездействия) и решений заказчика и оценочной комиссии, не может быть приостановлено по основаниям части 5 статьи 370 и части 6 статьи 394 настоящего Кодекса.”.
Статья 3. Статью 391 Кодекса дополнить частью 2.2 следующего содержания:
“2.2. Кассационная жалоба на решения Апелляционного суда, вынесенные по результату рассмотрения жалоб, поданных на решения по спорам, связанным с закупками, за исключением решений о завершении производства по делу по мировому соглашению, а также на решения о прекращении апелляционного производства по основанию отказа от апелляционной жалобы может быть подана в пятнадцатидневный срок с момента опубликования этих актов.”.