«ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» 1999 թվականի ապրիլի 14-ի ՀՕ-295 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 2-րդ հոդվածի նախավերջին պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«խորհրդատվական կենտրոն՝ անշարժ գույքի պետական ռեգիստրի կառուցվածքային ստորաբաժանում, որն իրականացնում է անշարժ գույքի պետական ռեգիստրի գործառույթների եւ ընթացակարգերի վերաբերյալ խորհրդատվությունների եւ պարզաբանումների տրամադրում, անշարժ գույքի պետական ռեգիստրի գործառույթների իրականացման համար դիմումների ընդունում եւ այդ գործառույթների արդյունքում կազմված փաստաթղթերի տրամադրում, եւ որտեղ իրականացվում է ստորագրության իսկության ճանաչման նպատակով պայմանագրերի ստորագրում.»:
Հոդված 2. Օրենքի 24-րդ հոդվածի 1-ին մասում «սպասարկման գրասենյակ» բառերը փոխարինել «խորհրդատվական կենտրոն» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 25-րդ հոդվածի 4-րդ մասում «անշարժ գույքի պետական ռեգիստրի ղեկավարը» բառերը փոխարինել «Կառավարությունը» բառով:
Հոդված 4. Օրենքի 32-րդ հոդվածի 3-րդ մասում «սպասարկման գրասենյակ» բառերը փոխարինել «խորհրդատվական կենտրոն» բառերով:
Հոդված 5. Օրենքի 41-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետում «սպասարկման գրասենյակում» բառերը փոխարինել «խորհրդատվական կենտրոնում» բառերով:

Статья 1.  Предпоследний абзац статьи 2 Закона “О государственной  регистрации  прав  на имущество”  от 14 апреля 1999 года ЗР-295-Н (далее – Закон) изложить в следующей редакции:
“консультационный центр - структурное подразделение Государственного регистра недвижимого имущества, которое осуществляет предоставление консультаций и разъяснений по функциям и процедурам Государственного регистра недвижимого имущества, прием заявлений для осуществления функций Государственного регистра недвижимого имущества и предоставление документов, составленных в результате осуществления этих функций, и где осуществляется подписание договоров в целях признания подлинности подписи;”.
Статья 2. В части 1 статьи 24 Закона слова “офис обслуживания” заменить словами “консультационный центр”.
Статья 3. В части 4 статьи 25 Закона слова “руководителем Государственного регистра недвижимого имущества” заменить словом “Правительством”.
Статья 4. В части 3 статьи 32 Закона слова “офис обслуживания” заменить словами “консультационный центр”.
Статья 5. В пункте 1 части 2 статьи 41 Закона слова “офисе обслуживания” заменить словами “консультационном центре”.