Ընդունվել է 24.09.2003
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետությունում ստուգումների կազմակերպման եւ անցկացման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (17 մայիսի 2000 թվականի, ՀՕ-60, այսուհետ՝ օրենք) 1-ին հոդվածի 4-րդ կետը «հակահրդեհային կանոնների պահպանման վիճակի» բառերից հետո լրացնել «երկակի նշանակության ապրանքների եւ տեխնոլոգիաների արտահանման վերահսկողության հետ կապված փաստաթղթերի հավաստիության, ապրանքների եւ տեխնոլոգիաների՝ ներկայացված ելակետային տվյալներին համապատասխանության» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 2-րդ հոդվածի 1-ին կետը «- լիցենզավորող պետական մարմինները:» պարբերությունից առաջ լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերություններով.

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,ОБ ОРГАНИЗАЦИИ И ПРОВЕДЕНИИ ПРОВЕРОК В РЕСПУБЛИКЕ АРМЕНИЯ"
Статья 1. Пункт 4 статьи 1 Закона Республики Армения ,,Об организации и проведении проверок в Республике Армения" (12 июня 2000 года, ЗР-60, далее-Закон) после слов ,,противопожарных правил" дополнить словами ,, ,проверка достоверности документов, связанных с контролем за вывозом товаров и технологий двойного назначения, проверка соответствия товаров и технологий представленным исходным данным".
Статья 2. Пункт 1 статьи 2 Закона перед абзацем ,,-государственные лицензионные органы" дополнить новыми абзацами следующего содержания: