Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքի 61-րդ հոդվածի 3-րդ կետի երրորդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
«Ընկերության կանոնադրությունը կարող է պարունակել տեղեկություններ առանձնացված ստորաբաժանումների մասին:»:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 63-րդ հոդվածի 4-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
«4. Իրավաբանական անձն այլ իրավաբանական անձի հետ միացման ձեւով վերակազմակերպվելիս նրանք համարվում են վերակազմակերպված` միացած իրավաբանական անձի գործունեությունը դադարելու վերաբերյալ պետական գրանցման պահից:»:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 65-րդ հոդվածում`
ա) 1-ին կետում «իրավաբանական անձի բոլոր պարտատերերին ու պարտապաններին» բառերը փոխարինել «իրավաբանական անձի գույքի ու պարտատերերին եւ պարտապաններին» բառերով:
բ) 3-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
«3. Կանոնադրությունների հետ միասին փոխանցման ակտը կամ բաժանիչ հաշվեկշիռը չներկայացնելը, ինչպես նաեւ դրանցում վերակազմակերպված իրավաբանական անձի գույքի եւ պարտավորությունների իրավահաջորդության մասին դրույթների բացակայությունը կամ գույքի եւ պարտավորությունների անհամամասնական բաշխումը հիմք է վերակազմակերպմամբ պայմանավորված պետական գրանցումների մերժման համար:»:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 66-րդ հոդվածի 2-րդ կետը «իրավունք ունի պահանջել» բառերից հետո լրացնել «պարտավորությունների կատարման լրացուցիչ երաշխիքներ կամ» բառերով:
Հոդված 5. Օրենսգրքի 67-րդ հոդվածի 2-րդ կետի 2-րդ ենթակետից հանել «կամ այլ իրավական ակտերի» բառերը:
Հոդված 6. Օրենսգրքի 69-րդ հոդվածի 7-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
«7. Իրավաբանական անձը համարվում է լուծարված, իսկ նրա գրությունը` դադարած, պետական գրանցման պահից:»:
Հոդված 7. Օրենսգրքի 72-րդ հոդվածի 9-րդ կետում «ենթակա է անկախ փորձագիտական վերստուգման (աուդիտի)» բառերը փոխարինել «ենթակա է գնահատման անկախ գնահատողի կողմից` օրենքով նախատեսված դեպքերում եւ կարգով» բառերով:
Հոդված 8. Օրենսգրքի 106-րդ հոդվածի 4-րդ կետի երկրորդ մասը ճանաչել ուժը կորցրած:
Հոդված 9. Օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին կետում «թողարկել» բառը փոխարինել «տեղաբաշխել» բառով:
Հոդված 10. Օրենսգրքի 116-րդ հոդվածի 2-րդ կետը «ընկերության» բառից հետո լրացնել «կամ առեւտրային կոոպերատիվի» բառերով:
Հոդված 11. Օրենսգրքի 151-րդ հոդվածում «Կորցրած արժեթղթով» բառերը փոխարինել «Ըստ ներկայացնողի եւ օրդերային կորցրած արժեթղթով» բառերով:

Часть третью пункта 3 статьи 61 Гражданского кодекса Республики Армения изложить в следующей редакции:
"Устав общества может содержать сведения об обособленных подразделениях".
Статья 2. Пункт 4 статьи 63 Кодекса изложить в следующей редакции:
"4. При реорганизации юридического лица в форме присоединения к нему другого юридического лица они считаются реорганизованными с момента государственной регистрации прекращения деятельности присоединенного юридического лица".
Статья 3. В статье 65 Кодекса:
а) в пункте 1 слово "всех" заменить словами "имущества и";
б) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Непредставление вместе с уставами передаточного акта или разделительного баланса, а также отсутствие в них положений о правопреемстве по имуществу и обязательствам реорганизованного юридического лица или непропорциональное распределение имущества и обязательств являются основанием для отказа в государственной регистрации, обусловленной реорганизацией".
Статья 4. Пункт 2 статьи 66 Кодекса после слов "вправе потребовать" дополнить словами "дополнительных гарантий исполнения обязательств либо".
Статья 5. В подпункте 2 пункта 2 статьи 67 Кодекса исключить слова "или иных правовых актов".
Статья 6. Пункт 7 статьи 69 Кодекса изложить в следующей редакции:
"7. Юридическое лицо считается ликвидированным, а его существование прекращенным с момента государственной регистрации".
Статья 7. В пункте 9 статьи 72 Кодекса слова "подлежит независимой экспертной проверке (аудиту)" заменить словами "подлежит оценке независимым оценщиком в случаях и порадке, предусмотренных законом".
Статья 8. Часть вторую пункта 4 статьи 106 Кодекса признать утратившей силу.
Статья 9. В пункте 1 статьи 112 Кодекса слово "выпуска" заменить словом "размещения".
Статья 10. Пункт 2 статьи 116 Кодекса после слова "ответственность" дополнить словами "или в торговый кооператив".
Статья 11. В статье 151 Кодекса слова "по утраченным ценным бумагам" заменить словами "по утраченным ценным бумагам на предъявителя и ордерным ценным бумагам".