Բյուջետային համակարգի մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԲՅՈՒՋԵՏԱՅԻՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔԻ 15 ՀՈԴՎԱԾՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. « Հայաստանի Հանրապետության բյուջետային համակարգի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 15 հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 13-րդ կետով՝
«13. Դատական ակտերի հիման վրա Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից բռնագանձման ենթակա գումարների դիմաց կարող է տրվել մինչեւ մեկ տարի ժամկետով փոխանցվող մուրհակ, համապատասխան դատարանի վճռի, դատավճռի եւ որոշման կամ միջնորդ դատարանի վճռի հիման վրա տրված կատարողական թերթը ներկայացվելուց հետո՝ քսան օրվա ընթացքում:
Փոխանցվող մուրհակի օրեկան տոկոսադրույքի չափը հաշվարկվում է մուրհակի տրամադրման օրվա դրությամբ Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից սահմանված վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքով, ընդ որում, տոկոսները հաշվարկվում են մուրհակի տրամադրման օրվանից մինչեւ դրա մարման օրն ընկած ժամանակաշրջանի համար: Փոխանցվող մուրհակի տրամադրման կարգը սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը:»:

Бюджетная система Республики Армения
О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В СТАТЬЮ 15 ЗАКОНА РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О БЮДЖЕТНОЙ СИСТЕМЕ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ"
Статья 1. Статью 15 Закона Республики Армения "О бюджетной системе Республики Армения" дополнить пунктом 13 следующего содержания:
"13. Вместо сумм, подлежащих взысканию на основании судебных актов, из Государственного бюджета Республики Армения может выдаваться переводной вексель сроком до одного года после предъявления в течение двадцати дней исполнительного листа, выданного на основании решения, приговора, определения и постановления соответствующего суда или решения третейского суда.
Размер ежедневной процентной ставки переводного векселя исчисляется по процентной ставке рефинансирования, установленной Центральным банком Республики Армения на день выдачи векселя; при этом проценты исчисляются за период со дня выдачи векселя до дня его погашения. Порядок выдачи переводного векселя устанавливается Правительством Республики Армения".