«ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԳԱՂՏՆԻՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Բանկային գաղտնիքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածում «եւ բանկերը» բառերը փոխարինել «, բանկերը եւ «Վարկային կազմակերպությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված վարկային կազմակերպությունները» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին կետում առաջին «միմյանց» բառից հետո ավելացնել «, «Վարկային կազմակերպությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված վարկային կազմակերպությունների» բառերը, իսկ երկրորդ «միմյանց» բառից հետո՝ «, ինչպես նաեւ «Վարկային կազմակերպությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված վարկային կազմակերպություններին» բառերը:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О БАНКОВСКОЙ ТАЙНЕ"
Статья 1. В статье 5 Закона Республики Армения ,,О банковской тайне" слова ,,и банки" заменить словами ,, ,банки и кредитные организации, установленные Законом Республики Армения ,,О кредитных организациях",".
Статья 2. Пункт 1 статьи 14 Закона после слов ,,между собой" дополнить словами ,, ,с кредитными организациями, установленными Законом Республики Армения ,,О кредитных организациях",",а после слов ,,друг другу" дополнить словами ,, ,а также кредитным организациям, установленным Законом Республики Армения ,,О кредитных оранизациях",".