«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՇՄԱՆԴԱՄՆԵՐԻ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետությունում հաշմանդամների սոցիալական պաշտպանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 13 հոդվածի վերջին մասը լրացնել հետեւյալ նախադասությամբ.
«Օգնության ֆինանսավորումը կատարվում է պետական բյուջեի միջոցների հաշվին՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով եւ ժամկետներում:»:
Հոդված 2. Օրենքի 14 հոդվածի վերջին մասը լրացնել հետեւյալ նախադասությամբ.
«Ֆինանսավորումը կատարվում է պետական բյուջեի միջոցների հաշվին՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով եւ ժամկետներում:»:
Հոդված 3. Օրենքի 15 հոդվածի առաջին մասը լրացնել հետեւյալ նախադասությամբ.
«Ուսումնական պարապմունքների ֆինանսավորումը կատարվում է պետական բյուջեի միջոցների հաշվին՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով եւ ժամկետներում:»:
Հոդված 4. Օրենքի 23 հոդվածի առաջին մասը խմբագրել հետեւյալ բովանդակությամբ.
«Տրանսպորտի, կապի, տեղակատվության միջոցները եւ սոցիալական ենթակառուցվածքի մյուս օբյեկտները պետք է հարմարեցվեն հաշմանդամների պահանջմունքների բավարարմանը՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով, պայմաններով եւ ժամկետներում:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЕ ИНВАЛИДОВ В РЕСПУБЛИКЕ АРМЕНИЯ"
Статья 1. Последнюю часть статьи 13 Закона Республики Армения "О социальной защите инвалидов в Республике Армения" дополнить следующим предложением:
"Финансирование помощи производится за счет средств государственного бюджета в порядке и сроки, установленные Правительством Республики Армения".
Статья 2. Последнюю часть статьи 14 Закона дополнить следующим предложением:
"Финансирование производится за счет средств государственного бюджета в порядке и сроки, установленные Правительством Республики Армения".
Статья 3. Часть первую статьи 15 Закона дополнить следующим предложением:
"Финансирование учебных занятий производится за счет средств государственного бюджета в порядке и сроки, установленные Правительством Республики Армения".
Статья 4. Часть первую статьи 23 Закона изложить в следующей редакции:
"Транспортные средства, средства связи, информации и другие объекты социальной инфраструктуры должны быть приспособлены для удовлетворения потребностей инвалидов в порядке, на условиях и в сроки, установленные Правительством Республики Армения".
Статья 5. Статью 31 Закона после слов "в порядке, устанавливаемом" дополнить словами "в порядке и сроки, устанавливаемые".