2002 թվականի պետական բյուջեի մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ 2002 ԹՎԱԿԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (29 դեկտեմբերի 2001 թվական, ՀՕ 290. այսուհետ՝ օրենք) 2-րդ հոդվածի աղյուսակում կատարել հետեւյալ փոփոխությունները.
1) «2. Ծախսերի գծով» տողում «260,147,712.6» թիվը փոխարինել «260,150,708.1» թվով.
2) «- պետական ձեռնարկությունների եւ անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման միջոցների հաշվին իրականացվող ծախսերի գծով» տողում «1,300,000.0» թիվը փոխարինել «1,302,995.5» թվով.
3) «3.Դեֆիցիտը» տողում «40,988,890.6» թիվը փոխարինել «40,991,886.1» թվով:
Հոդված 2. Օրենքի 3-րդ հոդվածի աղյուսակում կատարել հետեւյալ փոփոխությունները.
1) «ՊԵՏԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵԻ ԴԵՖԻՑԻՏԻ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ԱՂԲՅՈՒՐՆԵՐԸ» տողում «40,988,890.6» թիվը փոխարինել « 40,991,886.1» թվով.
2) «Ա.Ներքին աղբյուրներ» տողում «4,369,430.4» թիվը փոխարինել «4,372,425.9» թվով.
3) «2.Պետական ձեռնարկությունների եւ անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման միջոցներ» եւ «- պետական ձեռնարկությունների եւ անավարտ
շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհումից մուտքեր» տողերում «1,300,000.0» թիվը փոխարինել «1,302,995.5» թվով:
Հոդված 3. Օրենքի 9-րդ հոդվածի «ե» կետում «կապիտալ ներդրումների» բառերը հանել:
Հոդված 4. Օրենքի N 4 եւ N 5 հավելվածները շարադրել նոր խմբագրությամբ՝ սույն օրենքի N 1 եւ N 2 հավելվածների համաձայն:

Государственный бюджет Республики Армения на 2002 год
В таблицу статьи 2 Закона Республики Армения ,,О Государственном бюджете Республики Армения на 2002 год" (29 декабря 2001 года, ЗР -290, далее - Закон) внести следующие изменения:
1) в строке ,,2. По расходам" цифры ,,260147712,6" заменить цифрами ,,260150708,1";
2) в строке ,, – по расходам, осуществляемым за счет средств от приватизации государственных предприятий и объектов незавершенного строительства" цифры ,,1300000,0" заменить цифрами ,,1302995,5";
3) в строке ,,3. Дефицит" цифры ,,40988890,6" заменить цифрами ,,40991886,1".
Статья 2. В таблицу статьи 3 Закона внести следующие изменения:
1) в строке ,,ИСТОЧНИКИ ФИНАНСИРОВАНИЯ ДЕФИЦИТА ГОСУДАРСТВЕННОГО БЮДЖЕТА" цифры ,,40988890,6" заменить цифрами ,,40991886,1";
2) в строке ,,А. Внутренние источники" цифры ,,4369430,4" заменить цифрами ,,4372425,9";
3) в строках ,,2. Средства от приватизации государственных предприятий и объектов незавершенного строительства" и ,, -поступления от приватизации государственных предприятий и объектов незавершенного строительства" цифры ,,1300000,0" заменить цифрами ,,1302995,5".
Статья 3. Из пункта ,,д" статьи 9 Закона исключить слова ,,капитальных вложений".
Статья 4. Приложения N4 и N5 к Закону изложить в новой редакции, согласно Приложениям N1 и N2 к настоящему Закону.