Ընդունվել է 13.12.2003
Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի օրենսգրքի 189-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 189. Առանց թողարկման տվյալների զանգվածային լրատվության միջոցի տարածումը կամ պարտադիր օրինակներ չուղարկելը կամ զանգվածային լրատվության միջոցի՝ ֆինանսավորման աղբյուրների թափանցիկությանը եւ ազդեցությունների բացահայտմանն ուղղված հաշվետվությունն օրենքով սահմանված ժամկետում չհրապարակելը
Զանգվածային լրատվության միջոցի տարածումը, որի թողարկումը չի պարունակում օրենքով սահմանված թողարկման տվյալները, կամ նյութական կրիչի վրա թողարկված զանգվածային լրատվության միջոցի տարածումն առանց օրենքով սահմանված պարտադիր օրինակներն ըստ պատկանելույն ուղարկելու, կամ զանգվածային լրատվության միջոցի՝ ֆինանսավորման աղբյուրների թափանցիկությանն ուղղված հաշվետվությունն օրենքով սահմանված ժամկետում չհրապարակելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում լրատվական գործունեություն իրականացնողի նկատմամբ՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի տասնապատիկի չափով:
Նույն խախտումը, որը կատարվել է կրկին անգամ՝ վարչական տույժի միջոցներ կիրառելուց հետո՝ մեկ տարվա ընթացքում՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում լրատվական գործունեություն իրականացնողի նկատմամբ՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի քսանապատիկի չափով:»:

Статью 189 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года изложить в следующей редакции:
,,Статья 189. Распространение средства массовой информации без выходных данных, или ненаправление его обязательных экземпляров, или неопубликование в установленный законом срок отчета средства массовой информации относительно прозрачности и выявления воздействий источников финансирования
Распространение средства массовой информации, выпуск которого не содержит установленных законом выходных данных, или распространение выпущенного на материальном носителе средства массовой информации без направления установленных законом обязательных экземпляров по принадлежности, или неопубликование в установленный законом срок отчета относительно прозрачности источников финансирования – влечет наложение штрафа на лицо, осуществляющее информационную деятельность, в десятикратном размере установленной минимальной заработной платы.
То же нарушение, повторно совершенное в течение года после применения мер административного взыскания, - влечет наложение штрафа на лицо, осуществляющее информационную деятельность, в двадцатикратном размере установленной минимальной заработной платы.".