ԵԿԱՄՏԱՀԱՐԿԻ ՀԱՍՏԱՏԱԳՐՎԱԾ ՎՃԱՐՈՒՄՆԵՐ, ԻՆՉՊԵՍ ՆԱԵՎ ԵԿԱՄՏԱՀԱՐԿԻ ԵՎ ՇԱՀՈՒԹԱՀԱՐԿԻ ՀԱՍՏԱՏԱԳՐՎԱԾ ՎՃԱՐՈՒՄՆԵՐՈՎ ՀԱՐԿՎՈՂ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՆՁԻՆ ՏԵՍԱԿՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ՀԱՐԿԱՅԻՆ ԱՐՏՈՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 00.00.0000
Հոդված 1. Տնտեսական գործունեության առանձին տեսակների համար Հայաստանի Հանրապետության Գերագույն խորհրդի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի համաձայնությամբ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից կարող են սահմանվել եկամտահարկի հաստատագրված վճարումներ, ինչպես նաեւ հարկային արտոնություններ՝ եկամտահարկի եւ շահութահարկի հաստատագրված վճարումներով հարկվող տնտեսական գործունեության առանձին տեսակների համար:
Հոդված 2. Տնտեսական գործունեության առանձին տեսակների համար հաստատագրված վճարումներ սահմանելու պահից կասեցնել նախկին ԽՍՀՄ օրենսդրությամբ սահմանված եւ Հայաստանի Հանրապետությունում գործող
եկամտահարկի արտոնությունների, ինչպես նաեւ, "Շահութահարկի մասին" Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 6-րդ գլխի գործողությունը եկամտահարկի եւ շահութահարկի հաստատագրված վճարումներով հարկվող տնտեսական գործունեության այդ տեսակների համար:

Об установлении фиксированных платежей по подоходному налогу, а также налоговых льгот для отдельных видов экономической деятельности, облагаемых фиксированными платежами по подоходному налогу и налогу на прибыль
Принят 00.00.0000
Статья 1. Правительством Республики Армения с согласия Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Верховного Совета Республики Армения для отдельных видов экономической деятельности могут быть установлены фиксированные платежи по подоходному налогу, а также налоговые льготы для отдельных видов экономической деятельности, облагаемых фиксированными платежами по подоходному налогу и налогу на прибыль.
Статья 2 . С момента установления для отдельных видов экономической деятельности фиксированных платежей приостановить действие установленных законодательством бывшего СССР и действующих в Республике Армения льгот по подоходному налогу, а также главы 6 Закона Республики Армения «О налоге на прибыль» для этих видов экономической деятельности, облагаемых фиксированными платежами по подоходному налогу и налогу на прибыль.