«ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (14 ապրիլի 1999 թվականի, ՀՕ-295)1-ին հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով՝
«Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման վրա տարածվում են «Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի դրույթները:»:
Հոդված 2. Օրենքի 51-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «զ» կետով՝
«զ) «Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դեպքերում պետական գրանցման սուբյեկտներից պահանջել նաեւ այլ տեղեկություններ:»:
Հոդված 3. Օրենքի 52-րդ հոդվածի «բ» կետը լրացնել «, բացառությամբ «Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված դեպքերի» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ПРАВ НА ИМУЩЕСТВО”
Статья 1. Статью 1 Закона Республики Армения “О государственной регистрации прав на имущество” (14 апреля 1999 года ЗР-295-Н) дополнить новым абзацем следующего содержания:
“На государственную регистрацию прав на имущество распространяются положения Закона Республики Армения “О борьбе с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма”.”.
Статья 2. Статью 51 Закона дополнить пунктом “е” следующего содержания:
“е) требовать от субъектов государственной регистрации также другие сведения в случаях, установленных Законом Республики Армения “О борьбе с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма”.”.
Статья 3. Пункт “б” статьи 52 Закона после слова “тайну” дополнить словами “, за исключением случаев, предусмотренных Законом Республики Армения “О борьбе с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма””.
Статья 4. Настоящий Закон вступает в силу на шестидесятый день со дня его официального опубликования.