Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգիրքը (6 դեկտեմբերի 1985 թվականի) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ1659 -րդ հոդվածով`
«Հոդված 1659 . Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին օրենքների եւ իրավական այլ ակտերի պահանջների խախտումները
Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին օրենքներով եւ այլ իրավական ակտերով նախատեսված հաշվետվություն տրամադրող անձանց (բացառությամբ Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից լիցենզավորվող եւ վերահսկվող անձանց) պաշտոնատար անձանց կողմից այդ օրենքներով եւ իրավական ակտերով սահմանված տեղեկությունները կամ հաշվետվությունները չներկայացնելը կամ ոչ պատշաճ ներկայացնելը, այն է՝ սահմանված ժամկետներում կամ ամբողջ ծավալով կամ ոչ սահմանված ձեւով ներկայացնելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկի չափով:
Նույն գործողությունները, որոնք կրկին անգամ կատարվել են վարչական տույժ նշանակելուց հետո` մեկ տարվա ընթացքում՝
առաջացնում են տուգանքի նշանակում` նվազագույն աշխատավարձի երկուհարյուրապատիկի չափով:»:
Հոդված 2. Օրենսգիրքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 24412 -րդ հոդվածով՝
«Հոդված 24412 . Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի լիազորված մարմինը
Սույն օրենսգրքի 1659 -րդ հոդվածով նախատեսված վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ գործերը քննում է հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի լիազորված մարմինը, որի անունից վարչական տույժեր նշանակում է լիազորված մարմնի նախագահը:»:

Кодекс Республики Армения об административных правонарушениях (6 декабря 1985 года) дополнить статьей 1659 следующего содержания:
,,Статья 1659 . Нарушения требований законов и иных правовых актов о борьбе против легализации доходов, полученных преступным путем, и финансирования терроризма
Непредставление или ненадлежащее представление, а именно в установленные сроки или в полном объеме, либо непредставление в установленном порядке должностными лицами лиц, представляющих отчетность, предусмотренную законами и иными правовыми актами о борьбе против легализации доходов, полученных преступным путем, и финансирования терроризма (за исключением лиц, лицензируемых и контролируемых Центральным банком Республики Армения), сведений или отчетности, установленных этими законами и правовыми актами, -
влечет наложение штрафа в стократном размере минимальной заработной платы.
Те же действия, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, - влекут наложение штрафа в двухсоткратном размере минимальной заработной платы. " .
Статья 2. Кодекс дополнить статьей 24412 следующего содержания:
,,Статья 24412 . Уполномоченный орган по борьбе против легализации доходов, полученных преступным путем, и финансирования терроризма
Дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьей 1659 настоящего Кодекса, рассматривает уполномоченный орган по борьбе против легализации доходов, полученных преступным путем, и финансирования терроризма, от имени которого административные взыскания налагает председатель уполномоченного органа.".