ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության մաքսային օրենսգրքի (6 հուլիսի2000 թվականի) 105-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 6.1-րդ կետով`
«6.1. Օտարերկրյա պետություններում գործող Հայաստանի Հանրապետությանդիվանագիտական ծառայության մարմիններում ծառայող դիվանագետները, ինչպես նաեւ Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտական ծառայությանը կից գործող ռազմական, առեւտրական եւ այլ կցորդները ծառայության ավարտից հետո առանց մաքսատուրքի վճարման կարող են ներմուծել իրենց անձնական օգտագործման գույքը:
Սույն կետով սահմանված գույքի բնաիրային չափերը սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը:»:

Статью 105 Таможенного кодекса Республики Армения (6 июля 2000 года) дополнить пунктом 6.1 следующего содержания:
,,6.1 Дипломаты, находящиеся на службе в действующих в иностранных государствах органах дипломатической службы Республики Армения, а также военные, торговые и иные атташе, действующие при дипломатической службе Республики Армения, после окончания службы могут ввозить свое имущество личного пользования без уплаты таможенной пошлины.
Установленные настоящим пунктом натуральные размеры имущества устанавливаются Правительством Республики Армения.".