ՀՈԴՎԱԾ 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 9-րդ կետում "հատուկ արտոնագիր ունեցող փաստաբանների կողմից օրինական ուժի մեջ մտած վճիռների կամ բերված վճռաբեկ բողոքների համար" բառերը փոխարինել "դատարանի վճիռների ու որոշումների դեմ բերված վճռաբեկ բողոքների համար" բառերով.
ՀՈԴՎԱԾ 2. Օրենքի 18-րդ հոդվածում`
ա) 1-ին կետի "գ" ենթակետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
"գ) գյուտի նախնական փորձաքննության, ինչպես նաեւ նախնական արտոնագիր տալու վերաբերյալ գերատեսչության որոշման հետ չհամաձայնելու դեպքում բողոքարկման խորհուրդ բողոք ներկայացնելու համար 15".
բ) 1-ին կետի "ը" ենթակետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
"ը) գյուտի հիմնական արտոնագիր տալու վերաբերյալ գերատեսչության որոշման հետ չհամաձայնելու դեպքում բողոքարկման խորհուրդ բողոք ներկայացնելու համար 20".
գ) 1-ին կետի "իա", 2-րդ կետի "ժէ", 3-րդ կետի "ժե", 4-րդ կետի "ժթ" եւ 5-րդ կետի "ժա" ենթակետերը "համար" բառից հետո լրացնել "(յուրաքանչյուրի)" բառով.
դ) 1-ին կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ "իբ" ենթակետով`
"իբ) կրկնական փորձաքննության անցկացման մասին դիմումի ներկայացման ժամկետը երկարաձգելու համար 8".
ե) 4-րդ կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ "իա" ենթակետով`
"իա) կրկնական փորձաքննության անցկացման մասին դիմումի ներկայացման ժամկետը երկարաձգելու համար 8".
զ) 5-րդ կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ "ժգ" ենթակետով`
"ժգ)  կրկնական փորձաքննության անցկացման մասին դիմումի ներկայացման ժամկետը երկարաձգելու համար 8".
է) 8-րդ կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ "թ" ենթակետով`
"թ)  լիցենզային կամ զիջման մասին պայմանագրերի գրանցումը մերժելու մասին գերատեսչության որոշման հետ չհամաձայնելու դեպքում բողոքարկման խորհուրդ բողոք ներկայացնելու համար 50".
ՀՈԴՎԱԾ 3. Օրենքի 28-րդ հոդվածի երրորդ մասում "4-րդ կետի "ա"-"ը" բառերը փոխարինել 4-րդ կետի "ա"-"է" բառերով:
ՀՈԴՎԱԾ 4. Օրենքի 38-րդ հոդվածի առաջին մասի "ժ" ենթակետը "պետական տուրքը" բառերից հետո լրացնել ", եթե այդ մարմինների կողմից փորձաքննության որոշումը չեղյալ կամ անվավեր է ճանաչվել" բառերով:

В пункте 9 статьи 9 Закона Республики Армения ,,О государственной пошлине" слова ,,С кассационных протестов на вступившие в законную силу решения суда адвокатов, имеющих специальную лицензию" заменить словами ,,С кассационных протестов на решения и постановления суда".
Статья 2. В статье 18 Закона:
а) подпункт ,,в" пункта 1 изложить в следующей редакции:
,,в) за подачу в Апелляционный совет жалобы в случае несогласия с решением ведомства о предварительной экспертизе изобретения, а также о выдаче предварительного патента
15";
б) подпункт ,,з" пункта 1 изложить в следующей редакции:
,,з) за подачу в Апелляционный совет жалобы в случае несогласия с решением ведомства о выдаче основного патента на изобретение 20";
в) подпункты ,,х" пункта 1, ,,с" пункта 2, ,,п" пункта 3 после слов ,,по инициативе заявителя" дополнить словами ,,-(за каждое)", подпункт ,,у" пункта 4 после слов ,,на товарный знак" дополнить словами ,,-(за каждое)", подпункт ,,л" пункта 5 после слов ,,места происхождения товара" дополнить словами ,,-(за каждое)";
г) пункт 1 дополнить подпунктом ,,ц" следующего содержания:
,,ц) за продление срока подачи заявления о проведении повторной экспертизы
8";
д) пункт 4 дополнить подпунктом ,,х" следующего содержания:
,,х) за продление срока подачи заявления о проведении повторной экспертизы 8";
е) пункт 5 дополнить подпунктом ,,н" следующего содержания:
,,н) за продление срока подачи заявления о проведении повторной экспертизы 8";
ж) пункт 8 дополнить подпунктом ,,и" следующего содержания:
,,и) за подачу в Апелляционный совет жалобы в случае несогласия с решением ведомства об отказе в регистрации лицензионного договора или договора об уступке 50".
Статья 3. В части третьей статьи 28 Закона слова ,, ,,а"-,,з" 4-го пункта" заменить словами ,,а"-,,ж" 4-го пункта ".
Статья 4. Подпункт ,,к" части первой статьи 38 Закона после слов ,,данным органом" дополнить словами ,, ,если решение экспертизы этими органами признано аннулированным или недействительным".