Բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԿՉՈՒԹՅԱՆ ՍԱՆԻՏԱՐԱՀԱՄԱՃԱՐԱԿԱՅԻՆ ԱՆՎՏԱՆՈՒԹՅԱՆ ԱՊԱՀՈՎՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 27.11.2006
Հոդված 1. «Հայաստանի  Հանրապետության  բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտան•ության ապահովման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (12 դեկտեմբերի 1992 թվականի, ՀՕ-43) 13-րդ հոդվածում «համապատասխան •լխավոր պետական սանիտարական բժշկի» եւ «Հայաստանի Հանրապետության պետական հի•իենիկ եւ հակահամաճարակային ծառայության`» բառերը փոխարինել «•յուղատնտեսության ոլորտի պետական կառավարման մարմնի`» բառերով:

Об обеспечении санитарно-эпидемиологической безопасности населения Республики Армения
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ «ОБ ОБЕСПЕЧЕНИИ САНИТАРНО-ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКОЙ БЕЗОПАСНОСТИ НАСЕЛЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ»
Статья 1. В статье 13 Закона Республики Армения «Об обеспечении санитарно-эпидемиологической безопасности населения Республики Армения» (12 декабря 1992 года ЗР – 43) слова «соответствующего главного государственного санитарного врача» и «Государственной гигиенической и противоэпидемической службы Республики Армения» заменить словами «государственного органа управления в сфере сельского хозяйства».