Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքի (6 դեկտեմբերի 1985 թվականի) 201-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 201. Օտարերկրացիների, հրավիրողների եւ գործատուների՝ «Օտարերկրացիների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքը խախտելը
Օտարերկրացիների կողմից Հայաստանի Հանրապետությունում առանց վավերական արտոնագրի կամ կացության կարգավիճակի կամ անվավեր փաստաթղթերով բնակվելը, ինչպես նաեւ Հայաստանի Հանրապետության տարածքով տարանցիկ երթեւեկության կարգը խախտելը`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` Հայաստանի Հանրապետությունում սահմանված նվազագույն աշխատավարձի 50-ապատիկից մինչեւ 100-ապատիկի չափով:
Օտարերկրացուն Հայաստանի Հանրապետություն հրավիրողի՝ հրավիրվողի կեցության ծախսերը, այդ թվում` նրա հնարավոր բուժօգնության եւ Հայաստանի Հանրապետությունից մեկնելու ծախսերը հոգալու մասին պարտավորությունը խախտելը`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` նվազագույն աշխատավարձի 50-ապատիկից մինչեւ 100-ապատիկի չափով:
Գործատուների (իրավաբանական անձանց դեպքում՝ դրանց գործադիր տնօրենների) կողմից առանց համապատասխան կացության կարգավիճակի կամ աշխատանքի թույլտվության օտարերկրացիներին աշխատանքի ընդունելը`

Статья 1. Статью 201 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях (6 декабря 1985 года) изложить в следующей редакции:
,,Статья 201. Нарушение иностранными лицами, приглашающими лицами и работодателями Закона Республики Армения ,,Об иностранных лицах"
Проживание иностранных лиц в Республике Армения без действительного сертификата или статуса пребывания либо без действительных документов, а также нарушение ими порядка транзитного проезда через территорию Республики Армения –
влечет наложение штрафа в размере от 50-кратной до 100-кратной установленной в Республике Армения минимальной заработной платы.
Нарушение лицом, приглашающим иностранное лицо в Республику Армения, обязательства по несению расходов на обустройство приглашенного лица, в том числе на возможную медицинскую помощь и выезд из Республики Армения, -
влечет наложение штрафа в размере от 50-кратной до 100-кратной минимальной заработной платы.
Прием работодателями (в случае юридических лиц – их исполнительными директорами) на работу иностранных лиц без соответствующего статуса пребывания или разрешения на работу –