ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՔՐԵԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հայաuտանի Հանրապետության քրեական օրենսգիրքը (18 ապրիլի 2003 թվականի)  լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 3141 -րդ հոդվածով.
«Հոդված 3141 . Այլ պետության քաղաքացիություն ընդունելու կամ ստանալու դեպքում օրենքով սահմանված ժամկետում Հայաuտանի Հանրապետության կառավարության լիազոր մարմնին չհայտնելը
Այլ պետության քաղաքացիություն  ընդունելու կամ ստանալու դեպքում  օրենքով սահմանված ժամկետում Հայաuտանի Հանրապետության կառավարության լիազոր մարմնին չհայտնելը Հայաuտանի Հանրապետության այն քաղաքացու կողմից, որը հավակնում է այնպիսի պաշտոն զբաղեցնելու, որն զբաղեցնելն օրենքով արգելված է այլ պետության քաղաքացի հանդիսացող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին, ինչպես նաեւ այն պաշտոնատար անձի կողմից, որը, օրենքի համաձայն, չէր կարող լինել նաեւ այլ պետության քաղաքացի՝
պատժվում է ազատազրկմամբ` երեքից հինգ տարի ժամկետով` որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով` առավելագույնը հինգ տարի ժամկետով կամ առանց դրա:»:

Уголовный кодекс Республики Армения (18 апреля 2003 года) дополнить статьей 3141 следующего содержания:
,,Статья 3141 . Неуведомление в установленный законом срок уполномоченного органа Правительства Республики Армения в случае принятия или получения гражданства другого государства
Неуведомление в установленный законом срок уполномоченного органа Правительства Республики Армения в случае принятия или получения гражданства другого государства гражданином Республики Армения, который претендует на занятие такой должности, занимать которую гражданам Республики Армения, являющимся гражданами другого государства, запрещается законом, а также должностным лицом Республики Армения, которое согласно закону не могло являться также и гражданином другого государства, -
наказывается лишением свободы на срок от трех до пяти лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок не свыше пяти лет или без такового.".