«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱUԻՆ» ՀԱՅԱUՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ OՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱUԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մաuին» Հայաuտանի Հանրապետության oրենքի (30 մայիuի 2001 թվականի, ՀO-193) 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասում`
1) լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակների աղյուսակի 6-րդ բաժնի 4-րդ կետը «կյանքի ապահովագրության իրականացում» բառերից հետո լրացնել «`«Ապահովագրության եւ ապահովագրական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դասերով եւ ենթադասերով» բառերով.
2) լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակների աղյուսակի 6-րդ բաժնի 4.1 -րդ կետը «ոչ կյանքի ապահովագրության իրականացում» բառերից հետո լրացնել«` «Ապահովագրության եւ ապահովագրական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դասերով եւ ենթադասերով» բառերով.
3) լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակների աղյուսակի 6-րդ բաժինը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 11-րդ եւ 12-րդ կետերով`

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ЛИЦЕНЗИРОВАНИИ"
Статья 1. В части второй статьи 43 Закона Республики Армения ,,О лицензировании" (30 мая 2001 года, ЗР-193):
1) пункт 4 раздела 6 таблицы видов деятельности, подлежащих лицензированию, после слов ,,осуществление страхования жизни" дополнить словами ,,по категориям и подкатегориям, установленным Законом Республики Армения ,,О страховании и страховой деятельности";
2) пункт 41 . раздела 6 таблицы видов деятельности, подлежащих лицензированию, после слов ,,осуществление страхования не жизни" дополнить словами ,,по категориям и подкатегориям, установленным Законом Республики Армения ,,О страховании и страховой деятельности";
3) раздел 6 таблицы видов деятельности, подлежащих лицензированию, дополнить пунктами 11 и 12 следующего содержания: