«ՏԵՂԱԿԱՆ ԻՆՔՆԱԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Տեղական  ինքնակառավարման  մասին»  Հայաստանի Հանրապետության  2002 թվականի մայիսի 7-ի ՀՕ-337 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 7-րդ հոդվածի 1-ին մասի երկրորդ նախադասությունը շարադրել  հետեւյալ  խմբագրությամբ. «Համայնքի ղեկավար եւ ավագանու անդամ  կարող է ընտրվել տվյալ համայնքում առնվազն վերջին երկու տարվա հաշվառում ունեցող` Հայաստանի  Հանրապետության ընտրական իրավունք ունեցող յուրաքանչյուր քաղաքացի:»:
Հոդված 2. Օրենքի  24-րդ  հոդվածի  1-ին  մասը  շարադրել  հետեւյալ  խմբագրությամբ.
«Համայնքի ղեկավար կարող է ընտրվել 25 տարին լրացած, տվյալ համայնքում առնվազն վերջին երկու տարվա հաշվառում ունեցող` Հայաստանի  Հանրապետության ընտրական իրավունք ունեցող յուրաքանչյուր քաղաքացի:»:

Статья 1 . Второе предложение части 1 статьи 7 Закона Республики Армения “О местном самоуправлении” от 7 мая 2002 года, ЗР-337-Н (далее-Закон) изложить в следующей редакции:
Главой муниципалитета и членом муниципального совета может быть избран каждый обладающий избирательным правом гражданин Республики Армения, состоящий на учете в данном муниципалитете не менее двух последних лет. ”.
Статья 2. Часть 1 статьи 24 Закона изложить в следующей редакции:
“Главой муниципалитета может быть избран каждый обладающий избирательным правом гражданин Республики Армения, достигший возраста 25 лет, состоящий на учете в данном муниципалитете не менее двух последних лет.”.