«ՍՆԱՆԿՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Սնանկության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2006 թվականի դեկտեմբերի  25-ի ՀՕ-51-Ն  օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 4-րդ հոդվածում`
1) 1-ին մասի «Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական դատարանը (այսուհետ` տնտեսական դատարան)» բառերը փոխարինել «պարտապանի բնակության (գտնվելու) վայրի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը» բառերով.
2) 2-րդ մասը ճանաչել ուժը կորցրած.
3) 3-րդ մասը ճանաչել ուժը կորցրած:
Հոդված 2. Օրենքի 19-րդ հոդվածի 2-րդ մասի երկրորդ պարբերությունում «վճռաբեկության» բառը փոխարինել «վերաքննության» բառով:
Հոդված 3. Օրենքի  20-րդ հոդվածում`
1) 1-ին մասի «վճռաբեկության» բառը փոխարինել «վերաքննության»  բառով.
2) 4-րդ մասը ճանաչել ուժը կորցրած.
3) 5-րդ մասի «վճռաբեկության» բառը փոխարինել «վերաքննության» բառով:
Հոդված 4. Օրենքի 50-րդ հոդվածի 1-ին մասի երրորդ պարբերությունում «վճռաբեկության» բառը փոխարինել «վերաքննության» բառով:

Статья 1. В статье 4 Закона Республики Армения “О банкротстве” от 25 декабря 2006 года, ЗР-51-Н (далее - Закон):
1) слова “Экономическим судом Республики Армения (далее – Экономический суд)” заменить словами “судом общей юрисдикции первой инстанции по месту жительства (нахождения) должника”;
3) часть 3 признать утратившей силу.
Статья 2. В абзаце второ м части 2 статьи 19 Закона слово “кассационном” заменить словом “апелляционном”.
Статья 3. В статье 20 Закона:
1) в части 1 слово “кассационном” заменить словом “апелляционном”;
2) часть 4 признать утратившей силу;
3) в части 5 слово “кассационном” заменить словом “апелляционном”.
Статья 4. В абзаце третьем части 1 статьи 50 Закона слово “кассационном” заменить словом “апелляционном”.