«ԳՈՒՅՔԱՀԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Գույքահարկի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի դեկտեմբերի 26-ի ՀՕ-491-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 7-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետը, ինչպես նաեւ 5-րդ մասը «բեռնատար» բառից հետո լրացնել «(բեռնաուղեւորատար)» բառով:
Հոդված 2. Օրենքի 8-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետի եւ 13-րդ հոդվածի  4-րդ մասի երրորդ պարբերության «2008» թիվը փոխարինել «2010» թվով:
Հոդված 3 . Օրենքի 15-րդ հոդվածի 2-րդ մասի առաջին պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
«2. Ծառայության ընթացքում գույքահարկից ազատվում են Հայաստանի Հանրապետության  միջազգային պայմանագրերով դաշնակից երկրների, ինչպես նաեւ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում եւ այլ զորքերում պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության մեջ գտնվող անձինք`»:
Հոդված 4. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը: Սույն օրենքի 2-րդ հոդվածի դրույթները տարածվում են նաեւ 2009 թվականի հունվարի 1-ից հետո մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը ծագած հարաբերությունների վրա:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О НАЛОГЕ НА ИМУЩЕСТВО"
Статья 1. Пункт 2 части 1, а также часть 5 статьи 7 Закона Республики Армения ,,О налоге на имущество" от 26 декабря 2002 года, ЗР-491 – Н (далее – Закон) после слова ,,грузовых" дополнить словами ,,(грузопассажирских)".
Статья 2. В пункте 5 части 2 статьи 8 и абзаце втором части 4 статьи 13 Закона число ,,2008” заменить числом ,,2010”.
Статья 3. Абзац первый части 2 статьи 15 Закона изложить в следующей редакции:
,,2. От налога на имущество в течение службы освобождаются лица, проходящие обязательную срочную военную службу в вооруженных силах стран-союзников по международным договорам Республики Армения и в Вооруженных силах и других войсках Республики Армения:".
Статья 4. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день после его официального опубликования. Положения статьи 2 настоящего Закона распространяются также на отношения, возникшие после 1 января 2009 года до вступления настоящего Закона в силу.