Քրեակատարողական ծառայության մասին
Հոդված 1. «Քրեակատարողական ծառայության մասին» Հայաuտանի Հանրապետության 2005 թվականի հուլիսի 8-ի ՀO-160-Ն oրենքի 51-րդ հոդվածի 3-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«3. Ֆիզիկական ուժի, հատուկ միջոցների եւ զենքի գործադրման դեպքում քրեակատարողական ծառայողն անմիջապես զեկուցում է վերադասության կարգով, իսկ զենքի գործադրման բոլոր դեպքերի մասին` նաեւ դատախազին:
Ֆիզիկական ուժի, հատուկ միջոցների եւ զենքի գործադրման հետեւանքով առաջացած մարմնական վնասվածքների, մահվան բոլոր դեպքերի մասին քրեակատարողական վարչության պետը  կամ նրան փոխարինող պաշտոնատար անձն անմիջապես տեղյակ է պահում առողջապահության եւ դատախազության համապատասխան մարմիններին:»:

Уголовно-исполнительная служба
Часть 3 статьи 51 Закона Республики Армения ,,Об уголовно-исполнительной службе" от 8 июля 2005 года, ЗР-160-П изложить в следующей редакции:
,,3. Уголовно-исполнительный служащий в случае применения физической силы, специальных средств и оружия незамедлительно докладывает об этом в порядке подчиненности, а обо всех случаях применения оружия также прокурору.
Начальник Уголовно-исполнительного управления или заменяющее его должностное лицо обо всех случаях телесных повреждений, смерти, вызванных вследствие применения физической силы, специальных средств и оружия, незамедлительно ставит в известность соответствующие органы здравоохранения и прокуратуры.".