Պետական սահմանի մասին
Հոդված 1. «Պետական սահմանի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2001 թվականի նոյեմբերի 20-ի ՀՕ-265 օրենքի 22.1-րդ  հոդվածի 1-ին մասում`
ա) «բ» կետից հանել «ձկնորսական պարագաներ,» բառերը.
բ) «զ» կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«զ) զբաղվել որսորդությամբ, արդյունագործական ձկնորսությամբ, բնափայտի մթերմամբ (բացառությամբ քաղաքացիներին սեփականության իրավունքով կամ վարձակալությամբ պատկանող այգիներում իրականացվող սանիտարական մաքրումների եւ ծառահատումների), վնասել կամ ոչնչացնել բուսականությունը (բացառությամբ քաղաքացիներին սեփականության իրավունքով կամ վարձակալությամբ պատկանող հողատարածքներում խոտհունձ կատարելու), սահմանապահ զորքերին պատկանող գույքը, առանց համապատասխան թույլտվության զբաղվել հողերի, ջրային ռեսուրսների, անտառների օգտագործումով, երկրաբանական եւ հնէաբանական հետազոտություններով, լեռնային գործով, հիդրոկառույցների շինարարությամբ (բացառությամբ այն հիդրոկառույցների, որոնց ստեղծումը բխում է Հայաստանի Հանրապետության միջազգային պայմանագրերի պահանջներից):»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ГРАНИЦЕ”
Статья 1. В части 1 статьи 22.1 Закона Республики Армения “О государственной границе” от 20 ноября 2001 года, ЗР – 265:
а) в пункте “б” исключить слова “рыболовные принадлежности,”;
б) пункт “е” изложить в следующей редакции:
“е) заниматься охотой, промышленным рыболовством, заготовкой древесины (за исключением санитарных очисток и вырубки деревьев, осуществляемых в садах, принадлежащих гражданам на праве собственности или аренды), причинять вред растительности (за исключением сенокоса, осуществляемого на земельных участках, принадлежащих гражданам на праве собственности или аренды), имуществу, принадлежащему пограничным войскам, или уничтожать их, заниматься без соответствующего разрешения землепользованием, пользованием водными ресурсами, лесопользованием, геологическими изысканиями и археологическими исследованиями, горным делом, строительством гидросооружений (за исключением гидросооружений, создание которых следует из требований международных договоров Республики Армения).”.