«ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՎ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՆԵՐՄՈՒԾՎՈՂ` ՄԱՔՍԱՏՈՒՐՔԻ 0 ՏՈԿՈՍ ԴՐՈՒՅՔԱՉԱՓ ՈՒՆԵՑՈՂ ԵՎ ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ՀԱՐԿՈՎ ՀԱՐԿՄԱՆ ՈՉ ԵՆԹԱԿԱ ԱՅՆ ԱՊՐԱՆՔՆԵՐԻ ՑԱՆԿԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ, ՈՐՈՆՑԻՑ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ԱՐԺԵՔԻ ՀԱՐԿԸ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՉԻ ՀԱՇՎԱՐԿՎՈՒՄ ԵՎ ԳԱՆՁՎՈՒՄ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 17.09.2009
Հոդված 1. «Կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից ներմուծվող` մաքսատուրքի 0 տոկոս դրույքաչափ ունեցող եւ ակցիզային հարկով հարկման ոչ ենթակա այն ապրանքների ցանկը հաստատելու մասին, որոնցից ավելացված արժեքի հարկը մաքսային մարմինների կողմից չի հաշվարկվում եւ գանձվում» Հայաստանի Հանրապետության 2001 թվականի հունիսի 29-ի ՀՕ-195 օրենքի 1-ին հոդվածով սահմանված ցանկում 2710 19 210 ծածկագրին դասվող «Ավիավառելիք SU-1» բառերը  փոխարինել «Ավիավառելիք» բառով, իսկ  2710 19 990  ծածկագրին դասվող «Ավիայուղ ՄՍ-8Պ» բառերը փոխարինել «Ավիայուղ» բառով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПЕРЕЧНЯ ВВОЗИМЫХ ОРГАНИЗАЦИЯМИ И ИНДИВИДУАЛЬНЫМИ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯМИ ИМЕЮЩИХ НУЛЕВУЮ ПРОЦЕНТНУЮ СТАВКУ ТАМОЖЕННОЙ ПОШЛИНЫ И НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ ОБЛОЖЕНИЮ АКЦИЗНЫМ НАЛОГОМ ТОВАРОВ, НАЛОГ НА ДОБАВЛЕННУЮ СТОИМОСТЬ НА КОТОРЫЕ НЕ ИСЧИСЛЯЕТСЯ И С КОТОРЫХ ОН НЕ ВЗИМАЕТСЯ ТАМОЖЕННЫМИ ОРГАНАМИ”
Статья 1. В Перечне, установленном статьей 1 Закона Республики Армения ,,Об утверждении Перечня ввозимых организациями и индивидуальными предпринимателями и имеющих нулевую процентную ставку таможенной пошлины и не подлежащих обложению акцизным налогом товаров, налог на добавленную стоимость на которые не исчисляется и с которых он не взимается таможенными органами"   от 29 июня 2001 года, ЗР – 195, классифицируемые кодом 2710 19 210 слова “ Авиатопливо ТС -1 ” заменить словом “ Авиатопливо“, а  классифицируемые кодом 2710 19 990 слова “ Авиамасло МС -8П ” заменить словом “ Авиамасло“.