«ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՎ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՆԵՐՄՈՒԾՎՈՂ` ՄԱՔՍԱՏՈՒՐՔԻ 0 ՏՈԿՈՍ ԴՐՈԻՅՔԱՉԱՓ ՈՒՆԵՑՈՂ ԵՎ ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ՀԱՐԿՈՎ ՀԱՐԿՄԱՆ ՈՉ ԵՆԹԱԿԱ ԱՅՆ ԱՊՐԱՆՔՆԵՐԻ ՑԱՆԿԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ, ՈՐՈՆՑԻՑ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ԱՐԺԵՔԻ ՀԱՐԿԸ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՉԻ ՀԱՇՎԱՐԿՎՈՒՄ ԵՎ ԳԱՆՁՎՈՒՄ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից ներմուծվող` մաքսատուրքի 0 տոկոս դրույքաչափ ունեցող եւ ակցիզային հարկով հարկման ոչ ենթակա այն ապրանքների ցանկը հաստատելու մասին, որոնցից ավելացված արժեքի հարկը մաքսային մարմինների կողմից չի հաշվարկվում եւ գանձվում» Հայաստանի Հանրապետության 2001 թվականի հունիսի 29-ի ՀՕ-195 օրենքի 1-ին հոդվածի ցանկից հանել  8802 եւ 8803 ապրանքային դիրքերի տողերը:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից եւ գործում է 3 տարի ժամկետով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПЕРЕЧНЯ ВВОЗИМЫХ ОРГАНИЗАЦИЯМИ И ИНДИВИДУАЛЬНЫМИ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯМИ ИМЕЮЩИХ НУЛЕВУЮ ПРОЦЕНТНУЮ СТАВКУ ТАМОЖЕННОЙ ПОШЛИНЫ И НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ ОБЛОЖЕНИЮ АКЦИЗНЫМ НАЛОГОМ ТОВАРОВ, НАЛОГ НА ДОБАВЛЕННУЮ СТОИМОСТЬ НА КОТОРЫЕ НЕ ИСЧИСЛЯЕТСЯ И С КОТОРЫХ ОН НЕ ВЗИМАЕТСЯ ТАМОЖЕННЫМИ ОРГАНАМИ”
Статья 1. В Перечне статьи 1 Закона Республики Армения "Об утверждении Перечня ввозимых организациями и индивидуальными предпринимателями и имеющих нулевую процентную ставку таможенной пошлины и не подлежащих обложению акцизным налогом товаров, налог на добавленную стоимость на которые не исчисляется и с которых он не взимается таможенными органами" от 29 июня 2001 года, ЗР – 195 исключить строки товарных позиций 8802 и 8803.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу на следующий день после его официального опубликованияи действует в течение трех лет