«ԱՊԱՀՈՎԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԱՊԱՀՈՎԱԳՐԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱUՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ OՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱUԻՆ
Հոդված 1. «Ապահովագրության եւ ապահովագրական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2007 թվականի ապրիլի 9-ի ՀՕ-177-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 1-ին հոդվածի 4-րդ մասում`
1) «կամավոր» բառից հետո լրացնել «կուտակային» բառով.
2) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով. «Ընկերությունները կարող են իրականացնել միայն «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված «սահմանված կենսաթոշակներ» սխեմայով կամավոր կուտակային կենսաթոշակային ապահովագրություն:»:
Հոդված 2. Օրենքի 7-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 4-րդ կետում «կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարումը» բառերը փոխարինել «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված «սահմանված կենսաթոշակներ» սխեմայով կամավոր կուտակային կենսաթոշակային միջոցների կառավարում» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О СТРАХОВАНИИ И СТРАХОВОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ”
Статья 1. В части 4 статьи 1 Закона Республики Армения “О страховании и страховой деятельности” от 9 апреля 2007 года, ЗР-177-Н (далее - Закон):
1) часть после слова “добровольное” дополнить словом “накопительное”;
2) часть дополнить новым предложением следующего содержания: “Компании могут осуществлять только добровольное накопительное пенсионное страхование по схеме
“установленные пенсии”, предусмотренной Законом Республики Армения “О накопительных пенсиях”.”.
Статья 2. В пункте 2 части 4 статьи 7 Закона слова “управление пенсионными фондами” заменить словами “управление средствами добровольного накопительного пенсионного
страхования по схеме “установленные пенсии”, предусмотренной Законом Республики Армения “О накопительных пенсиях”.