Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին
Հոդված 1. «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության  2008 թվականի հունիսի 17-ի ՀՕ-123-Ն օրենքի 2-րդ հոդվածի 1-ին մասում`
1) 3-րդ կետը «լիցենզիա ստացած անձանց» բառերից հետո լրացնել «, ինչպես նաեւ «Ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված Բյուրո (այսուհետ` Բյուրո)» բառերով.
2) 5-րդ կետը «օգտվելու համար» բառերից հետո լրացնել «: Ընդ որում, Բյուրոյի կողմից մատուցվող ծառայություն է համարվում «Ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված գործունեությունը` կապված ԱՊՊԱ պայմանագրով ապահովադրի, ապահովագրված անձի կամ տուժողի հետ» բառերով :
Հոդված 2. Օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 3.1-րդ եւ 5.1-րդ կետերով.
«3.1) Բյուրո` նախորդ տարվա ընթացքում ապահովագրական ընկերությունների կողմից Երաշխավորման ֆոնդ կատարված պարբերական վճարների 0.15 տոկոսը.

Арбитр финансовой системы
Статья 1. В части 1 статьи 2 Закона Республики Армения “Об арбитре финансовой системы” от 17 июня 2008 года, ЗР-123:
1) пункт 3 после слов “платежно-расчетных документов” дополнить словами “, а также предусмотренное Законом Республики Армения “Об обязательном страховании ответственности, вытекающей из использования автотранспортных средств” Бюро (далее – Бюро)”;
2) пункт 5 после слова “организации” дополнить словами “ . При этом предоставляемой Бюро услугой считается предусмотренная Законом Республики Армения “Об обязательном страховании ответственности, вытекающей из использования автотранспортных средств” деятельность, связанная со страхователем, застрахованным лицом или потерпевшим по договору ОСАО”.
Статья 2. Часть 1 статьи 35 Закона дополнить пунктами 3.1 и 5.1 следующего содержания:
“3.1) Бюро – 0,15 процента регулярных взносов, внесенных страховыми компаниями в Гарантийный фонд в течение предыдущего года;