Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության  1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀO-186 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 14-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 5.1-ին կետով.
«5.1. հարկային մարմնի կողմից ֆիզիկական անձանց անհատական հաշվի քաղվածքը փաստաթղթային տեսքով մեկ օրացուցային տարվա ընթացքում մեկ անգամից ավելի տրամադրելու համար բազային տուրքի չափով»:
Հոդված 2. Օրենքի 16-րդ հոդվածում`
1) 5-րդ կետի «ներդրումային հիմնադրամները» բառերը փոխարինել «կորպորատիվ ներդրումային ֆոնդերը, պայմանագրային ներդրումային ֆոնդերի կանոնները, ներդրումային ֆոնդի կառավարիչները» բառերով.
2) 5.1-ին կետի «ներդրումային հիմնադրամների» բառերը փոխարինել «ներդրումային ֆոնդերի, ներդրումային ֆոնդի կառավարիչների», իսկ «գրանցման» բառը` «գրանցումների» բառով.
3) 6-րդ, 7-րդ եւ 8-րդ կետերի «ներդրումային հիմնադրամների» բառերը փոխարինել «ներդրումային ֆոնդի կառավարիչների» բառերով.
4) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 5.2-րդ եւ 8.1-ին կետերով.
«5.2. ներդրումային ընկերություններին որպես ներդրումային ֆոնդի կառավարիչ վերագրանցելու համար բազային տուրքի քսանապատիկի չափով».
«8.1. Հայաստանի Հանրապետությունում գրանցված բանկերի, ներդրումային ֆոնդի կառավարիչների եւ ապահովագրական ընկերությունների ներկայացուցչությունները գրանցելու համար բազային տուրքի հնգապատիկի չափով»:
Հոդված 3. Օրենքի 19-րդ հոդվածում`
1) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 4.4-րդ կետով.
«4.4. ֆոնդի կառավարման գործունեության իրականացման համար  տարեկան բազային տուրքի 100-ապատիկի չափով».
2) ուժը կորցրած ճանաչել 5.3-րդ կետը:
Հոդված 4. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը, բացառությամբ 1-ին հոդվածի, որն ուժի մեջ է մտնում 2013 թվականի հունվարի 1-ից:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОШЛИНЕ”
Статья 1. Статью 14 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года, ЗР- 186 (далее – Закон)дополнить пунктом 5.1 следующего содержания:
“5.1. за предоставление налоговым органом выписки из лицевого счета физических лиц в виде документа более чем один раз в течение одного календарного года
в размере базовой пошлины”.
Статья 2. В статье 16 Закона:
1) в пункте 5 слова “инвестиционных фондов” заменить словами “корпоративных инвестиционных фондов, правил договорных инвестиционных фондов, управляющих инвестиционными фондами”;
2) в пункте 5.1 слова “инвестиционных фондов” заменить словами “инвестиционнных фондов, управляющих инвестиционным фондом ”, а слова “ за текущую государственную регистрацию” заменить словами “за текущие государственные регистрации”;
3) в пунктах 6, 7 и 8 слова “инвестиционных фондов” заменить словами “управляющих инвестиционным фондом”;
4) статью дополнить пунктами 5.2 и 8.1 следующего содержания:
“5.2. за перерегистрацию инвестиционных компаний в качестве управляющего инвестиционным фондом
в двадцатикратном размере базовой пошлины”;
“8.1. за регистрацию представительств банков, управляющих инвестиционными фондами и страховых компаний, зарегистрированных в Республике Армения
в пятикратном размере базовой пошлины”.
Статья 3. В стать е 19 Закона:
1) статью дополнить пунктом 4.4 следующего содержания:
“4.4. за осуществление деятельности по управлению фондом
в 100-кратном размере годовой базовой пошлины”;
2) пункт 5.3 признать утратившим силу.
Статья 4. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день после его официального опубликования, за исключением статьи 1, которая вступает в силу с 1 января 2013 года.