«ԱՐԺԵԹՂԹԵՐԻ ՇՈՒԿԱՅԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱUՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ OՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱUԻՆ
Ընդունվել է 15.04.2011
Հոդված 1.  «Արժեթղթերի շուկայի մաuին» Հայաuտանի Հանրապետության 2007 թվականի հոկտեմբերի 11-ի ՀO-195-Ն oրենքի (այսուհետ` Օրենք) 3-րդ հոդվածի 27-րդ կետից հանել «եւ վարկային կազմակերպությունը» բառերը:
Հոդված 2.  Օրենքի 26-րդ հոդվածի 6-րդ կետն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 3. Օրենքի 27-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 3.1-ին մասով.
«3.1. Վարկային կազմակերպությունները կարող են իրականացնել ներդրումային ծառայություններ, ինչպես նաեւ սույն օրենքի 26-րդ հոդվածի 1-ին կետով սահմանված ոչ հիմնական ծառայություններ բացառապես «Վարկային կազմակերպությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 8-րդ հոդվածի 3.1-ին մասի շրջանակներում:»:
Հոդված  4. Օրենքի 35-րդ հոդվածում`
1) վերնագրից եւ տեքստից հանել «եւ վարկային կազմակերպությունները»  եւ  «, վարկային կազմակերպությունը» բառերն իրենց  հոլովաձեւերով.
Հոդված 5. Օրենքի 50-րդ հոդվածի 3-րդ մասից հանել «եւ վարկային կազմակերպությունների» բառերը:
Հոդված 6. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը: Մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը լիցենզավորված ներդրումային ընկերությունները պարտավոր են սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելու պահից վեց ամսվա ընթացքում իրենց գործունեությունը համապատասխանեցնել սույն օրենքի պահանջներին:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О РЫНКЕ ЦЕННЫХ БУМАГ”
Статья 1. В пункте 27 статьи 3 Закона Республики Армения “О рынке ценных бумаг” от 11 октября 2007 года, ЗР-105-Н (далее – Закон) исключить слова “и кредитная организация”.
Статья 2. Пункт 6 статьи 26 Закона признать утратившим силу.
Статья 3. Статью 27 Закона дополнить частью 3.1 следующего содержания:
“3.1. Кредитные организации могут оказывать инвестиционные услуги, а также установленные пунктом 1 статьи 26 настоящего Закона неосновные услуги исключительно в рамках части 3.1 статьи 8 Закона Республики Армения “О кредитных организациях”.”.
Статья 4. В статье 35 Закона:
1) в названии и тексте исключить слова “и кредитными организациями” и “ , кредитная организация” и их падежные формы;
Статья 5. В части 3 статьи 50 Закона исключить слова “и кредитных организаций”.
Статья 6. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день со дня его официального опубликования. Инвестиционные компании, лицензированные до вступления настоящего Закона в силу, обязаны в течение шести месяцев с момента вступления настоящего Закона в силу свою деятельность привести в соответствие с требованиями настоящего Закона.