«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1.  «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության  2001 թվականի մայիսի 30-ի ՀՕ-193 օրենքի 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասով սահմանված լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակների աղյուսակի 11-րդ բաժինը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«11. ՓՈՍՏԱՅԻՆ ԿԱՊԻ   ԲՆԱԳԱՎԱՌ
Փոստային կապի գործունեություն
»:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակումից վեց ամիս հետո:
Սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելուց հետո «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 43-րդ հոդվածի 11-րդ բաժնով սահմանված լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակի համար նախկինում տրամադրված լիցենզիաները ենթակա են վերաձեւակերպման` սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո` 3-ամսյա ժամկետում:
Սույն հոդվածով սահմանված ժամկետում լիցենցիայի վերաձեւակերպման դեպքում «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով լիցենզիայի վերաձեւակերպման համար նախատեսված պետական տուրքը չի գանձվում: Սույն հոդվածով սահմանված ժամկետում լիցենզիաները չվերաձեւակերպելու դեպքում լիազոր մարմինը կասեցնում է լիցենզիաների գործողությունը:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ О ЛИЦЕНЗИРОВАНИИ”
Статья 1. Раздел 11 таблицы подлежащих лицензированию видов деятельности части 2 статьи 43 Закона Республики Армения “О лицензировании” от 30 мая 2001 года ЗР-193-Н изложить в следующей редакции:
“1.
Деятельность по чтовой связи
После вступления в силу настоящего Закона выданные ранее лицензии на подлежащие лицензированию виды деятельности, установленные разделом 11 статьи 43 Закона Республики Армения “О лицензировании”, подлежат переоформлению в 3-хмесячный срок после вступления настоящего Закона в силу.
В случае переоформления лицензий в установленный настоящей статейсрок государственная пошлина за переоформление лицензий, установленная Законом Республики Армения “О государственной пошлине”, невзимается. В случае непереоформления лицензий в установленный настоящей статей срок Уполномоченный орган приостанавливает действие лицензий.