Ընդունվել է 25.05.2011
Հոդված 1. «Արժութային կարգավորման եւ արժութային վերահuկողության մաuին» Հայաuտանի Հանրապետության 2004 թվականի նոյեմբերի 24-ի ՀՕ-135-Ն օրենքի 6-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 8-րդ մասով`
«8. Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ստեղծված ազատ տնտեսական գոտում իրականացվող գործարքների գնանշումները կամ վճարումները, ինչպես նաեւ ազատ տնտեսական գոտու շահագործողների եւ Հայաստանի Հանրապետության ռեզիդենտ հանդիսացող իրավաբանական անձանց (անհատ ձեռնարկատերերի) միջեւ կատարվող գործարքների գնանշումները կամ անկանխիկ վճարումները` անկախ դրանց գումարային մեծությունից, կարող են իրականացվել նաեւ ազատ փոխարկելի արտարժույթով:»:

Статья 1. Статью 6 Закона Республики Армения “О валютном регулировании и валютном контроле” от 24 ноября 2004 года, ЗР – 135-Н дополнить частью 8 следующего содержания:
“8. Котировки цен или платежи по сделкам, осуществляемым в созданной в Республике Армения свободной экономической зоне, а также котировки цен или безналичные платежи по сделкам, совершаемым между лицами, эксплуатирующими свободную экономическую зону, и юридическими лицами (индивидуальными предпринимателями) - резидентами Республики Армения, независимо от их суммарной величины могут осуществляться также в свободно конвертируемой валюте.”.