«ԵՐԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔՈՒՄ ՏԵՂԱԿԱՆ ԻՆՔՆԱԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 23.06.2011
Հոդված 1. «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2008 թվականի դեկտեմբերի 26-ի  ՀՕ-5-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 12-րդ հոդվածի 1-ին մասում`
1) 19-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«19) որոշում է ընդունում Երեւան քաղաքի գլխավոր հատակագծի, դրա փոփոխությունների, ինչպես նաեւ նախագծման առաջադրանքի վերաբերյալ.».
2) 20-րդ կետը «նախագծերի» բառից հետո լրացնել «, ինչպես նաեւ նախագծման առաջադրանքի» բառերով.
3) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ  20.1-ին կետով.
«20.1) որոշում է ընդունում հողամասերի նպատակային նշանակության փոփոխության մասին.»:
Հոդված 2. Օրենքի 53-րդ հոդվածի 1-ին մասում`
1) 9-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«9)  Երեւան քաղաքի գլխավոր հատակագծի եւ դրա փոփոխությունների, ինչպես նաեւ  նախագծման առաջադրանքի նախագծերը` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով.».
2) 10-րդ կետը «գոտիավորման» բառից հետո լրացնել «, ինչպես նաեւ նախագծման առաջադրանքի» բառերով.
3) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 11-րդ կետով.
«11) հողամասերի նպատակային նշանակության փոփոխության մասին նախագծերը` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով եւ դեպքերում:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О МЕСТНОМ САМОУПРАВЛЕНИИ В ГОРОДЕ ЕРЕВАНЕ”
Принят 23.06.2011
Статья 1. В части 1 статьи 12 Закона Республики Армения “О местном самоуправлении в городе Ереване” от 26 декабря 2008 года, ЗР–5-Н (далее – Закон):
1) пункт 19 изложить в следующей редакции:
“19) принимает решение о генеральном плане города Еревана, изменениях в нем, а также проектных заданиях;”;
2) пункт 20 после слова “территорий города Еревана” дополнить словами “, а также проектных заданиях”;
3) статью дополнить пунктом 20.1 следующего содержания:
20.1) принимает решение об изменении целевого назначения земельных участков;”.
Статья 2. В части 1 статьи 53 Закона:
1) пункт 9 изложить в следующей редакции:
“9) проекты генерального плана города Еревана и изменений нем, а также проектных заданий в установленном законодательством Республики Армения порядке;”;
2) пункт 10 после слов “территорий Еревана” дополнить словами “, а также проектные задания”;
3) часть дополнить пунктом 11 следующего содержания:
“11) проекты по изменению целевого назначения земельных участков в порядке и случаях, установленных законодательством Республики Армения.”.