«ՀԻՄՆԱԴՐԱՄՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հիմնադրամների մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի դեկտեմբերի 26-ի ՀՕ-516-Ն oրենքի (այսուհետ` Օրենք) 35-րդ հոդվածի 4-րդ մասում «իրավաբանական անձանց պետական գրանցման մասին տվյալներ հրապարակող մամուլում» բառերը փոխարինել «http://www.azdarar.am հասցեում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 38-րդ հոդվածի 3-րդ մասի առաջին նախադասությունից հանել «՝գրությանը կից ներկայացնելով հաշվետվությունը հրապարակած մամուլի միջոցի օրինակը» բառերը:
Հոդված 3. Օրենքի 39-րդ հոդվածի առաջին պարբերությունում «իրավաբանական անձանց պետական գրանցման մասին տեղեկություններ հրապարակող մամուլում» բառերը փոխարինել «http://www.azdarar.am հասցեում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում» բառերով:

В части 4 статьи 35 Закона Республики Армения “О фондах” от 26 декабря 2002 года ЗР-516-Н (далее - Закон) слова “в печатном издании, публикующем данные о государственной регистрации юридических лиц,” заменить словами “на Официальном интернет-сайте публичных уведомлений Республики Армения по адресу
http://www.azdarar.am/
”.
В первом предложении части 3 статьи 38 Закона исключить слова “, прилагая к письму экземпляр печатного издания, опубликовавшего отчет”.
В абзаце первом статьи 39 Закона слова “в печатном издании, публикующем сведения о государственной регистрации юридических лиц” заменить словами “на Официальном интернет-сайте публичных уведомлений Республики Армения по адресу