Ընդունվել է 22.06.2012
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 43-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով.
«Սույն օրենքի 14-րդ բաժնի 14.2 եւ 14.3 կետերով սահմանված գործունեության տեսակների համար 2012 թվականի ընթացքում վճարման ենթակա հերթական տարեկան պետական տուրքի գումարի մեծությունը` մինչեւ 2013 թվականի հունվարի 1-ը ընկած ժամանակահատվածի համար իրականացվող գործունեության մասով, որոշվում է սույն օրենքի 14-րդ բաժնի 14.2 եւ 14.3 կետերով սահմանված տարեկան պետական տուրքի գումարի մեկ տասներկուերորդի եւ 2012 թվականի ընթացքում հերթական պետական տուրքի վճարման ամսվանից մինչեւ 2013 թվականի հունվարի 1-ը ընկած ժամանակահատվածում ներառված, այդ թվում` ոչ ամբողջական, ամիսների թվի արտադրյալով:»:

Статья 1. Статью 43 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года, ЗР-186 дополнить новым абзацем следующего содержания:
“ В части деятельности, осуществляемой за период до 1 января 2013 года, величина суммы очередной годовой государственной пошлины,  подлежащей уплате в течение 2012 года за установленные пунктами 14.2 и 14.3 раздела 14 настоящего Закона виды деятельности,  определяется произведением одной двенадцатой суммы годовой государственной пошлины, установленной пунктами 14.2 и 14.3 раздела 14 настоящего Закона, и количества месяцев, в том числе неполных, включенных в период с месяца уплаты очередной государственной пошлины  в течение 2012 года по 1 января 2013 года.