Ընդունվել է 22.06.2012
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին»  Հայաստանի Հանրապետության  2001 թվականի մայիսի 30-ի ՀՕ-193 օրենքի (այսուհետ` Օրենք)  7-րդ հոդվածի 7-րդ մասի առաջին եւ երկրորդ պարբերություններում «ձեռնարկատիրոջ պետական գրանցման» բառերը փոխարինել «ձեռնարկատիրոջ պետական հաշվառման» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 27-րդ հոդվածում`
1) 1-ին մասի 1-ին կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «բ.1»  ենթակետով.
«բ.1) հայտատուի պետական գրանցման կամ պետական հաշվառման համարը,».
2) 1-ին մասի 2-րդ կետն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 3. Օրենքի 28-րդ հոդվածում`
Հոդված 4. Օրենքի 30-րդ հոդվածի 2-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«2. Լիցենզիայի գործողության ժամկետի երկարաձգման հայտում պետք է նշվի հայցվող ժամանակը:»:
Հոդված  5. Օրենքի 32-րդ հոդվածում`
1) 1-ին մասի «նշված տեղեկությունները հավաստող համապատասխան փաստաթղթերը» բառերը փոխարինել «տեղեկություններ պետական գրանցման համարի վերաբերյալ» բառերով.
2) 2-րդ մասի «կցելով նշված տեղեկությունները հավաստող համապատասխան փաստաթղթերը» բառերը փոխարինել «անհատ ձեռնարկատիրոջ դեպքում կցելով տեղեկություններ պետական հաշվառման համարի վերաբերյալ, իսկ ֆիզիկական անձի դեպքում` նշված տեղեկությունները հավաստող համապատասխան փաստաթղթերը» բառերով:
Հոդված  6. Օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ի մասում`
1) երկրորդ նախադասությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ. «Իրավաբանական անձինք հայտում նշում են պետական գրանցման համարը:».
2) հանել երրորդ նախադասությունը:
Հոդված 7. Օրենքի 46-րդ հոդվածի 2-րդ մասը «պետական գրանցման» բառերից հետո լրացնել «կամ պետական հաշվառման» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ЛИЦЕНЗИРОВАНИИ”
Статья 1. В абзацах первом и втором части 7 статьи 7 Закона Республики Армения “О лицензировании” от 30 мая 2001 года ЗР-193 – Н (далее – Закон) слова “в свидетельстве о государственной регистрации индивидуального предпринимателя” заменить словами “в свидетельстве о государственном учете индивидуального предпринимателя”.
Статья 2. В статье 27 Закона:
1) пункт 1 части 1 дополнить подпунктом “б.1” следующего содержания:
“б.1.) номер государственной регистрации или государственного учета соискателя,”;
2) пункт 2 части 1 признать утратившим силу.
Статья 3. В статье 28 Закона:
Статья 4. Часть 2 статьи 30 Закона изложить в следующей редакции:
“2. В заявке на продление срока действия лицензии должен быть указан испрашиваемый срок.”.
Статья 5. В статье 32 Закона:
1) в части 1 слова “с предложением соответствующих документов, удостоверяющих указанные сведения” заменить словами “с приложением сведений о номере государственной регистрации”;
2) в части 2 слова “с приложением соответствующих документов, удостоверяющих указанные сведения” заменить словами “сприложением в случае индивидуального предпринимателя сведений о номере государственного учета и в случае физического лица - соответствующих документов, удостоверяющих указанные сведения”.
Статья 6. В части 1 статьи 33 Закона:
1) второе предложение изложить в следующей редакции: “Юридические лицауказывают в заявке номер государственной регистрации.”;
2) исключить третье предложение.
Статья 7. В части 2 статьи 46 Закона слова “в государственном регистрационном свидетельстве” заменить словами “в свидетельстве о государственной регистрации или государственном учете”.
Статья 8. Настоящий Закона вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования.