«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅՍԱՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության  2001 թվականի մայիսի 30-ի ՀՕ-193 օրենքի 43-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ  3.1-ին մասով.
«3.1. Սույն հոդվածի աղյուսակի «18. ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ԱՅԼ ԲՆԱԳԱՎԱՌՆԵՐ» բաժնի 3-7-րդ եւ 11-րդ կետերում նշված գործունեության տեսակների լիցենզիաներ ստացած անձանց արգելվում է որեւէ ամսվա արդյունքներով իրացման շրջանառության 10 տոկոսից ավելին հսկիչ-դրամարկղային մեքենաներով արտացոլելը: Սույն մասով սահմանված  սահմանաչափը գերազանցելու դեպքում սույն մասում նշված անձանց նկատմամբ կիրառվում են առանց լիցենզիայի լիցենզավորման ենթակա գործունեության իրականացման համար օրենքով նախատեսված պատասխանատվության միջոցներ:»:

Статья 1. Статью 43 Закона Республики Армения “О лицензировании” от 30 мая 2001 года ЗР-193–Н дополнить частью 3.1 следующего содержания:
“3.1. Лицам, получившим лицензии на виды деятельности, указанные в пунктах 3-7 и 11 раздела “18. ДРУГИЕ ВИДЫ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ” таблицы настоящей статьи, запрещается отражение контрольно-кассовыми аппаратамиболее 10 процентов оборота от реализации по результатам какого-либо месяца. В случае превышения установленного настоящей частью лимита к указанным в настоящей части лицам применяются меры ответственности, предусмотренные законом за осуществление подлежащей лицензированию деятельности при отсутствии лицензии.”.