Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 19-րդ հոդվածի 7-րդ կետում`
1) 7.5-րդ ենթակետը  շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«7.5 Էլեկտրական էներգիայի արտադրության համար, այդ թվում`
7.5.1
Էլեկտրաէներգետիկական համակարգում նոր արտադրական հզորությունների կառուցման (վերակառուցման) ժամանակահատվածի համար՝ տարեկան     բազային տուրքի 100-ապատիկի չափով
7.5.2  Էլեկտրական էներգիայի արտադրության ժամանակահատվածի համար՝ այդ թվում
7.5.2.1 մինչեւ 6 ՄՎտ (ներառյալ) դրվածքային հզորության կայանների համար` տարեկան   բազային տուրքի  100-ապատիկի չափով
7.5.2.2 6-15 ՄՎտ (ներառյալ) դրվածքային հզորության կայանների համար` տարեկան    բազային տուրքի  1000-ապատիկի չափով
7.5.2.3 15-25 ՄՎտ (ներառյալ) դրվածքային հզորության կայանների համար` տարեկան   բազային տուրքի  2500-ապատիկի չափով
7.5.2.4 25-50 ՄՎտ (ներառյալ) դրվածքային հզորության կայանների համար` տարեկան       բազային տուրքի 5000-ապատիկի չափով
7.5.2.5 50 ՄՎտ-ից բարձր դրվածքային հզորության կայանների համար` տարեկան   բազային տուրքի 15 000-ապատիկի չափով».
2) 7.15-րդ ենթակետը շարադրել հետեւալ խմբագրությամբ.
«7.15 գազամատակարարման համակարգում նոր արտադրական հզորությունների կառուցման (վերակառուցման) համար` տարեկան      բազային տուրքի 100-ապատիկի չափով»:
Հոդված 2. Մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը արտադրական հզորությունների կառուցման կամ վերականգնման լիցենզիա ստացած անձինք վճարում են պետական տուրք տարեկան բազային տուրքի 100-ապատիկի չափով:

Статья 1. В пункте 7 статьи 19 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года, ЗР- 186:
1) подпункт 7.5 изложить в следующей редакции:
“7.5  7.5. за производство электрической энергии, в том числе:
7.5.1   за период строительства (реконструкции) новых производственных мощностей в электроэнергетической системе – ежегодно  в 100-кратном размере базовой пошлины
7.5.2  за период производства электрической энергии, в том числе
7.5.2.1
за станции с установочной мощностью до 6 мВт (включительно) - ежегодно  в 100-кратном размере базовой пошлины
7.5.2.2  за станции с установочной мощностью 6-15 мВт (включительно) – ежегодно в 1000-кратном размере базовой пошлины
7.5.2.3
за станции с установочной мощностью 15-25 мВт (включительно) – ежегодно
в 2500-кратном размере базовой пошлины
7.5.2.4  за станции с установочной мощностью 25-50 мВт (включительно) – ежегодно в 5000-кратном размере базовой пошлины
7.5.2.5  за станции с установочной мощностью свыше 50 мВт – ежегодно в 15000-кратном размере базовой пошлины”;
2) подпункт 7.15 изложить в следующей редакции:
“7.15  за строительство (реконструкцию) новых производственных мощностей в системе газоснабжения – ежегодно в 100-кратном размере базовой пошлины”.
Статья 2. До вступления настоящего Закона в силу лица, получившие лицензию на строительство или реконструкцию производственных мощностей, уплачивают государственную пошлину в 100-кратном размере годовой базовой пошлины.