Շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին
«ՇԱՀՈՒՄՈՎ ԽԱՂԵՐԻ ԵՎ ԽԱՂԱՏՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 23.12.2013
ՀՀ Նախագահի առարկությամբ եւ առաջարկությամբ
Հոդված 1. «Շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2003 թվականի դեկտեմբերի 13-ի ՀՕ-1-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 6-րդ հոդվածի 1-ին մասի «86 տոկոս» բառերը փոխարինել «90 տոկոս» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 6-րդ հոդվածի 3-րդ մասի երկրորդ պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«2014 թվականի հունվարի 1-ից հետո`
ա) խաղատուն եւ (կամ) շահումով մեքենայացված խաղ եւ (կամ) անմիջականորեն (խաղասրահի միջոցով) ինտերնետ շահումով խաղ կարող է կազմակերպվել Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր համայնքի վարչական սահմաններում, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ համայնքի վարչական սահմաններում, Գեղարքունիքի մարզի Սեւան համայնքի վարչական սահմաններում, Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի վարչական սահմաններում` կրթական եւ պատմամշակութային օջախներից, պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների վարչական շենքերից, հիվանդանոցներից Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած հեռավորությամբ եւ չափանիշներին համապատասխան տարածքներում.
բ) խաղատուն եւ (կամ) շահումով մեքենայացված խաղ եւ (կամ) անմիջականորեն (խաղասրահի միջոցով) ինտերնետ շահումով խաղ կարող է կազմակերպվել Երեւանի «Զվարթնոց» օդանավակայանի տարածքում.
գ) խաղատուն եւ (կամ) շահումով մեքենայացված խաղ եւ (կամ) անմիջականորեն (խաղասրահի միջոցով) ինտերնետ շահումով խաղ կարող է կազմակերպվել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից հավանության արժանացած 40 միլիարդ դրամից ավելի ներդրումային ծրագրի դեպքում` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած վայրերում եւ չափանիշներին համապատասխան:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ ИГРАХ С ВЫИГРЫШЕМ И ИГОРНЫХ ДОМАХ”
Статья 1. В части 1 статьи 6 Закона Республики Армения “Об играх с выигрышем и игорных домах” от 13 декабря 2003 года, ЗР-1-Н (далее – Закон) слова “86 процентов” заменить словами “90 процентов”.
Статья 2. Абзац второй части 3 статьи 6 Закона изложить в следующей редакции:
“После 1 января 2014 года:
а) игорный дом и (или) механизированная игра с выигрышем, и (или) онлайн интернет-игра с выигрышем (через игорный зал) могут быть организованы в административных границах муниципалитета Цахкадзора Котайкской области, в административных границах муниципалитета Джермука области Вайоц Дзор, в административных границах муниципалитета Севана Гегаркуникской области, в административных границах муниципалитета Мегри Сюникской области - на установленном Правительством Республики Армения расстоянии от образовательных, историко-культурных центров, административных зданий государственных органов и органов местного самоуправления, больниц и на соответствующих критериям территориях”;
б) игорный дом и (или) механизированная игра с выигрышем, и (или) онлайн интернет-игра с выигрышем (через игорный зал)  могут быть организованы на территории аэропорта “Звартноц” Еревана;
в) игорный дом и (или) механизированная игра с выигрышем, и (или) онлайн интернет-игра с выигрышем (через игорный зал)  могут быть организованы в случае инвестиционной программы в размере более 40 млрд драмов, одобренной Правительством Республики Армения, – в местах и в соответствии с критериями, которые установлены Правительством Республики Армения.”.