«ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱUՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱUԻՆ
Հոդված 1. «Հանրային  ծառայության  մասին»  Հայաuտանի Հանրապետության 2011 թվականի մայիսի 26-ի ՀՕ-172-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 4-րդ հոդվածի 7-րդ մասը «Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտական ներկայացուցիչների,» բառերից հետո լրացնել «հատուկ հանձնարարություններով դեսպանի,» բառերով, իսկ «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի խորհրդականների, օգնականների, մամուլի քարտուղարների եւ ռեֆերենտների» բառերից հետո՝ «, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի խորհրդականի, օգնականի, մամուլի քարտուղարի» բառերով:
Հոդված  2. Օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասում`
1) 15-րդ կետը «օտարերկրյա պետությունում գործող դիվանագիտական ծառայության մարմինների ղեկավարները,» բառերից հետո լրացնել «հատուկ հանձնարարություններով դեսպանը,» բառերով.
2) 18-րդ կետը «օտարերկրյա պետությունում գործող դիվանագիտական ծառայության մարմինների ղեկավարների» բառերից հետո լրացնել «, հատուկ հանձնարարություններով դեսպանի» բառերով:

Статья 1. Часть 7 статьи 4 Закона Республики Армения “О публичной службе” от 26 мая 2011 года, ЗР – 172 – Н (далее – Закон) после слов “дипломатических представителей Республики Армения при (в) международных организациях” дополнить словами “, Посла по особым поручениям Республики Армения”, а после слов “ должности советников, помощников, пресс-секретарей и референтов Президента Республики Армения, Председателя Национального Собрания Республики Армения и его заместителей, Премьер-министра Республики Армения”  - словами “, советника, помощника, пресс-секретаря секретаря Совета национальной безопасности”.
Статья 2. В части 1 статьи 5 Закона:
1) пункт 15 после слов “руководители органов дипломатической службы, действующих в иностранных государствах” дополнить словами “, Посол по особым поручениям”;
2) пункт 18 после слов “для руководителей действующих в иностранных государствах  органов дипломатической службы” дополнить словами “, Посла по особым поручениям”.