«ՊԵՏԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 7-րդ հոդվածի 1-ին մասի «ժբ» կետը «19.1» թվից առաջ լրացնել «19-րդ հոդվածի 15.4-րդ ենթակետով,» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 19-րդ հոդվածի 15.4-րդ ենթակետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«15.4. Ընդհանուր օգտագործման ուղեւորատար ավտոմոբիլային տրանսպորտով կանոնավոր փոխադրումների կազմակերպման համար`
- կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից միջպետական, միջմարզային, ներմարզային, ներքաղաքային (բացառությամբ Երեւան քաղաքի) երթուղու (անկախ երթուղիների քանակից) տարեկան սպասարկման համար՝
- կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից Երեւան քաղաքում ներքաղաքային յուրաքանչյուր երթուղու տարեկան սպասարկման համար՝ բազային տուրքի 100-ապատիկի չափով:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОШЛИНЕ”
Статья 1. Пункт “м” части 1 статьи 7 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года, ЗР- 186 (далее – Закон) перед словами “статьями 19.1” дополнить словами “подпунктом 15.4 статьи 19,”.
Статья 2. Подпункт 15.4 статьи 19 Закона изложить в следующей редакции:
“15.4. За организацию регулярных перевозок пассажирским автомобильным транспортом общего пользования:
- за обслуживание организациями и индивидуальными предпринимателями межгосударственного, межобластного, внутриобластного, внутригородского (кроме города Еревана) маршрута (независимо от количества маршрутов) - ежегодно в 100-кратном размере базовой пошлины
- за обслуживание организациями и индивидуальными предпринимателями каждого внутригородского маршрута в городе Ереване - ежегодно в 100-кратном размере базовой пошлины.”.