«ԱՐԺՈՒԹԱՅԻՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԵՎ ԱՐԺՈՒԹԱՅԻՆ ՎԵՐԱՀՍԿՈՂՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Արժութային կարգավորման եւ արժութային վերահսկողության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2004 թվականի նոյեմբերի 24-ի ՀՕ-135-Ն օրենքի 7-րդ հոդվածում՝
1) 5 1 -ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով.
«Սույն մասից բացառություն են կազմում մինչեւ 2.000.000 դրամի չափով տրամադրվող գյուղատնտեսական նշանակության կրեդիտները, որոնք կարող են տրամադրվել ինչպես Հայաստանի Հանրապետության դրամով, այնպես էլ արտարժույթով:»:
2) 81 -ին մասը «դրամով» բառից հետո լրացնել «բացառությամբ մինչեւ 2.000.000 դրամի չափով տրամադրվող գյուղատնտեսական նշանակության կրեդիտների, որոնք կարող են տրամադրվել ինչպես Հայաստանի Հանրապետության դրամով, այնպես էլ արտարժույթով» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ВАЛЮТНОМ РЕГУЛИРОВАНИИ И ВАЛЮТНОМ КОНТРОЛЕ”
Статья 1. В статье 7 Закона Республики Армения “ О валютном регулировании и валютном контроле” от 24 ноября 2004 года ЗР-135 – Н:
1) часть 5.1 дополнить новым предложением следующего содержания: “Исключениями из настоящей части являются предоставляемые в размере до 2 000 000 драмов кредиты сельскохозяйственного назначения, которые могут предоставляться как в драмах Республики Армения, так и в иностранной валюте.”.
2) часть 8.1 после слов “ в драмах Республики Армения ” дополнить словами “, за исключением предоставляемых в размере до 2 000 000 драмов кредитов сельскохозяйственного назначения, которые могут предоставляться как в драмах Республики Армения, так и в иностранной валюте.”.